Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

10 ознак того, що ноутбук скоро зламається

Ноутбук став незамінним засобом для роботи та відпочинку. Сучасні гаджети насправді досить надійні пристрої, хоча будь-який пристрій може зламатися - і щоб усунути несправності, необхідно буде відправитися в сервіс, де фахівець визначить причину поломки та усуне її.

10 ознак того, що ноутбук скоро зламається

10 ознак того, що ноутбук скоро зламається

Ноутбук став незамінним засобом для роботи та відпочинку. Сучасні гаджети насправді досить надійні пристрої, хоча будь-який пристрій може зламатися - і щоб усунути несправності, необхідно буде відправитися в сервіс, де фахівець визначить причину поломки та усуне її.

А якщо проблем не уникнути, необхідно навчитися розпізнавати їх своєчасно, щоб провести профілактику або ремонт. Які ознаки розкажуть про найближчі несправності?

 1. Апаратні конфлікти.
 2. Шум охолоджуючого вентилятора став голосніше, він частіше включається.
 3. Жорсткий диск почав клацати, або скреготати під час роботи, або просто став повільніше функціонувати.
 4. Ноутбук став сам перезавантажуватися.
 5. Включення і виключення пристрою стали супроводжувати нові дивні звуки.
 6. Зникнення кольорів на екрані, зернистість та інші спотворення.
 7. Ноутбук став помітно повільніше працювати, ніж раніше, з'явилися зависання і проблеми з програмами, які раніше працювали без збоїв.
 8. Журнал Windows заповнений даними про помилки.
 9. Зниження продуктивності ноутбука.
 10. Проблеми з Інтернетом.

Ці тривожні сигнали говорять, що пристрій скоро вийде з ладу. Якщо один або кілька подібних ознак Ви знайдете у свого ноутбука, не відкладайте надовго похід в сервісний центр.

Апаратні конфлікти

Найчастіше апаратні конфлікти виникають через те, що кілька пристроїв намагаються отримати монопольний доступ до одного ресурсу ноутбука. Природно, не всі апаратні конфлікти свідчать про те, що ноутбук скоро зламається, але в будь-якому випадку неприємності вони гарантують. Найбільш поширеними з них є проблеми з портами USB, пропажа звуку в деяких програмах, падіння системи в BSoD. Синій Екран смерті (BSoD) відразу ж викликає паніку у багатьох користувачів. Причиною падіння системи може бути несумісність драйверів, конфлікт пристроїв ноутбука, зараження вірусами та ін. Панікувати не потрібно, краще звернутися до професіоналів.

Шум від вентилятора

Крім того, що ноутбуки розрізняються по комплектації, вони також можуть відрізнятися по шуму куллера. Вони можуть бути малошумними і сільношумними. Навіть існують спеціальні програми по контролю за станом вентиляторів. Наприклад, SpeedFan. Ця безкоштовна програма, яка дозволить Вам контролювати температуру і швидкість обертання вентиляторів. Пил, шерсть тварин, дрібне сміття - все це з часом засмічує вентилятор і викликає шум, за яким може послідувати вихід з ладу ноутбука. Якщо пристрій давно не чистили і не змінювали термопасту, то варто це зробити в спеціалізованому сервісному центрі.

Жорсткий диск став працювати голосно і повільно

Особливу увагу на шум від диска слід звернути в тих випадках, коли:

 • якщо почав шуміти старий диск, який раніше працював без шуму (це тривожний симптом - в першу чергу відразу ж створіть резервні копії всіх важливих файлів з диска);
 • з'явився шум у вигляді: стуку, сильних клацань, скреготу та ін. (Це все теж вказує на проблему з механікою);
 • якщо при появі тріска - ноутбук починає зависати, Windows не реагує на ваші натискання;
 • у Вас періодично не відчиняються і не читаються файли, диск при цьому шумить.

У кращому випадку жорсткий диск приходить в непридатність поступово, що дає вам можливість швидко зреагувати на зміни в роботі такого диска, скопіювати ваші дані і замінити пристрій зберігання перш, ніж відбудеться фатальний збій і жорсткий диск остаточно зіпсується.

Найбільш надійний спосіб зберігання важливої інформації - одночасно на декількох носіях (резервне копіювання). Якщо один носій вийде з ладу, а у вас є резервна копія важливих даних, то ніякі збої заліза вам не страшні.

Ноутбук сам перезавантажується

Якщо без особливого навантаження ноутбук сам перезавантажується явна ознака проблем з обладнанням. Навряд чи вдасться вирішити проблему не розбираючи пристрій. Сюди ж можна віднести ситуацію, коли ноутбук сам вимикається. Буває, що перезавантаженням передують повідомлення про помилки, типу «помилка читання пам'яті за адресою ...». Це ознака проблем з оперативною пам'яттю або материнською платою. Вирішити їх просто, якщо замінити проблемну деталь.

Звукові сигнали при включенні і виключенні

Звукові сигнали в першу чергу покликані попередити власника ноутбука про наявність певних проблем.

Таким чином, якщо ви чуєте писк в ноут, на будь-якій стадії - при завантаженні, під час роботи, при виключенні, неодмінно зверніться за консультацією до досвідчених фахівців.

При роботі ноутбук може видавати різні сигнали, а також різноманітні комбінації сигналів. Наприклад, п'ять коротких сигналів повідомляють про те, що виникли серйозні проблеми з процесором, і можливо, з'явиться необхідність у його заміні - дуже тривожний і неприємний звуковий код. Або при появі трьох довгих сигналів фахівці відразу звертають увагу на планки ОЗУ.

Найнебезпечнішим і тривожним є безперервний писк. У цьому випадку є сенс говорити про перегрів системи або виході з ладу системи живлення. Це може бути навіть несправний або забитий пилом вентилятор. Небезпека ситуації в тому, що ноутбук (принаймні, основні його компоненти) в даний конкретний момент часу знаходяться в справному стані. Однак, якщо не вжити термінових заходів технічного характеру, то наслідки можуть бути непередбачуваними.

Спотворення на екрані

Відео, незалежно від його джерела є потоком даних, які перетворюються в зображення. Зернистість, появу артефактів, відсутність 3D-геометрії, зникнення певного кольору - все це є наслідком несправності в роботі графічного процесора. Явна ознака поломки відеокарти - чорний екран.

Комп'ютер зависає без причини

Дуже погано якщо система починає зависати просто так на рівному місці. Наприклад, коли немає особливого навантаження, просто сидиш в Інтернеті або читаєш текст - і раптом все завмирає! Допомагає тільки перезавантаження або навіть доводиться повністю вимикати ноутбук з розетки, щоб він зміг включитися. У цьому може бути винна материнська плата або інші комплектуючі.

Помилки в журналі Windows

Журнал подій - це спеціальна функція для перегляду всіх подій, які відбуваються в встановленої на ПК операційної системи. Саме в ньому відображаються критичні помилки, попередження та інша важлива інформація.

Занадто багато помилок в системному журналі Windows також може бути красномовним ознакою пошкодження операційної системи. Червоні позначки в журналі найчастіше свідчать про критичну помилку в роботі обладнання або програмного забезпечення.
Не слід ігнорувати і позначки типу «Увага», так як в майбутньому вони можуть привести до більш серйозних проблем.

Низька продуктивність

Прогресуюче зниження продуктивності також можна розглядати як початок кінця. Причиною зниження продуктивності може бути механічний знос магнітної поверхні жорсткого диска. Однак ті ж самі проблеми можуть викликати віруси, а також дуже велика кількість працюючих в фоні програм.

Проблеми з інтернетом

Низька швидкість Інтернету завжди дратує. Одна справа якщо це пов'язано з вашим Інтернет-провайдером, але, якщо причиною є порушення в роботі маршрутизатора, мережевої карти або адаптера - це вже реальна проблема.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити