Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

10 розвінчаних комп'ютерних міфів: поширені помилки щодо ремонту ноутбуків

Існує кілька поширених помилок про ремонт комп'ютерів, в які вірить багато користувачів. Через те, що про них так багато говорять, люди починають їм вірити. Однак деякі з них не відповідають дійсності. Часто віра в ці узагальнені міфи може створити більше проблем не вирішивши реальну проблему.

10 розвінчаних комп'ютерних міфів: поширені помилки щодо ремонту ноутбуків

10 розвінчаних комп'ютерних міфів: поширені помилки щодо ремонту ноутбуків

Існує кілька поширених помилок про ремонт комп'ютерів, в які вірить багато користувачів. Через те, що про них так багато говорять, люди починають їм вірити. Однак деякі з них не відповідають дійсності. Часто віра в ці узагальнені міфи може створити більше проблем не вирішивши реальну проблему.

Навіть якщо деякі з цих міфів були правдою, комп'ютерні технології просунулися так далеко вперед, що з того часу багато що змінилося. Ці істини більше не застосовуються і стають міфами.

Як фахівці з ремонту комп'ютерної техніки ми хочемо пролити світло на ці поширені помилки і розвіяти ці міфи. Ось 10 найпопулярніших міфів про ремонт ноутбуків, які розвіяні.

1. Ми можемо відремонтувати лише несправну частину цілого компонента

У більшості випадків, коли частина комп'ютерного обладнання виходить з ладу, буде потрібна повна заміна цієї частини. Користувачі ноутбуків іноді просять замінити лише невелику частину компонента, не розуміючи як працює обладнання. Звичайно, це не стосується всіх частин ПК, в деяких частинах ми справді можемо виправити проблемну область самостійно.

Деталі, що потребують повної заміни

Іноді користувачі можуть неправильно діагностувати проблеми зі своїм ноутбуком і вимагати окремі заміни не тієї деталі. Тому ми завжди проводимо діагностику ноутбука, щоб визначити, в чому конкретно полягає несправність та які деталі потрібні для ремонта.

2. Батареї працюють вічно

Всупереч поширеній думці, акумулятори для ноутбуків є витратними частинами. Вони служать 2-4 роки в середньому, залежно від використання та циклів зарядки.

Несправні батареї можуть розширитися та пошкодити корпусні частини ноутбука, з них може витекти агресивна рідина або навіть швидко нагрітися та спалахнути. Тому, якщо ви помітили повідомлення про помилку, таке як «обслуговування акумулятора» або «замініть акумулятор», краще перевірити його якнайшвидше.

3. Перед заряджанням акумулятора необхідно повністю розрядити ноутбук

Сучасні ноутбуки зазвичай постачаються з літій-іонними батареями, які дозволяють заряджати їх багато разів без шкоди терміну служби батареї. Акумулятор продовжуватиме утримувати заряд навіть після кількох циклів заряджання.

Деякі користувачі ноутбуків вважають, що розряджання акумулятора ноутбука перед його повторною зарядкою покращить час автономної роботи. Насправді, це колись було правдою. Нікель-кадмієві батареї страждали від так званого «ефекту пам'яті».

4. Мій ноутбук не вмикається через акумулятор, що сів

Якщо ноутбук не підключений до мережі та не має живлення, це твердження неправильне. Ноутбуку не потрібна працююча батарея для увімкнення. Поки на нього подається живлення від зарядного кабелю, він повинен вмикатися та нормально завантажуватись.

Коли ноутбук взагалі не вмикається, це зазвичай означає серйознішу апаратну проблему і ймовірно, не знадобиться заміна батареї. Комплектуюча частина, необхідна для процесу запуску, може бути несправною, через що ноутбук не відповідає. Це може бути проблема з жорстким диском чи материнською платою, або навіть із несправною відеокартою чи оперативною пам'яттю.

Правда варто зауважити, що в останніх лінійках ноутбуків є модифікації, які включаються тільки з АКБ, що має мінімальний заряд.

5. Велика кількість файлів уповільнює роботу комп'ютера

Чи буде велика кількість файлів засмічувати вашу систему та уповільнювати роботу комп'ютера? Відповідь – ні. Наявність більшої кількості файлів на жорсткому диску займатиме лише місце для його зберігання, а не його продуктивність.

Уповільнить роботу ноутбука наявність великої кількості програм, що запускаються. Це програми, які запускаються після завантаження комп'ютера. Це може призвести до уповільнення завантаження або зниження продуктивності ПК. Перевірити вплив цих програм запуску можна на вкладці Автозавантаження диспетчера завдань. Також можна вимкнути автоматичний запуск цих програм під час завантаження, щоб згладити ситуацію.

6. Винні комп'ютерні віруси

Комп'ютерні віруси часто звинувачують у більшості неполадок із ноутбуком, які часто пов'язані з апаратним забезпеченням. Для багатьох наших клієнтів поломка ноутбука стає несподіванкою. Користувачі ПК не очікують, що їхнє обладнання вийде з ладу і тому починають думати, що вони мають вірус.

Такі речі, як безладне або неправильне введення на клавіатурі або спотворення зображення, часто помилково сприймають за вірусну інфекцію. Насправді це апаратні збої, які необхідно усунути у спеціалізованому сервісі.

Комп'ютерний вірус – це шкідлива програма, яка проникає на пристрій з метою зараження, порушення працездатності системи та пошкодження даних. Наявність вірусів на комп'ютері може призвести до розкрадання особистої та конфіденційної інформації, видалення даних та пошкодження файлів, а іноді навіть стає причиною виходу з ладу всього пристрою. Для захисту ноутбука від вірусів та шкідливих програм, переконайтеся, що ви безпечно переглядаєте веб-сторінки та встановіть антивірусне програмне забезпечення.

7. Антивірус захистить мене від будь-якого комп'ютерного вірусу

Антивіруси – це спеціалізовані програми, що запобігають зараженню операційної системи шкідливими файлами або, простіше кажучи, вірусами. Антивірусне програмне забезпечення допомагає захистити комп'ютер від вірусів, але це не дає повної гарантії захисту через особливості його функціонування.

Використання антивірусів марно і не забезпечує захисту від вірусів

Деякі користувачі, навпаки, вважають використання антивірусів абсолютно марним і що вони лише даремно використовують системні ресурси комп'ютера. Проте, правильний захист від вірусів – це комплекс заходів, серед яких антивірус посідає чільне місце. Антивірусне програмне забезпечення дозволяє виявляти шкідливі програми на етапах проникнення на ПК і блокує дії вірусів, які змогли потрапити на комп'ютер. Модулі сучасних антивірусів дозволяють навіть без участі користувача створювати потужний захисний екран, який буде реагувати на нові загрози.

8. Магніти можуть пошкодити жорсткі диски

Через те, що магніти можуть стирати дискети, деякі продовжують вважати, що магніти можуть пошкодити інші пристрої зберігання, такі як жорсткі диски. Жорсткі диски досить міцні і не можуть «впасти» від магніту. Якщо жорсткий диск не зазнає серйозного удару, його не можна пошкодити звичайними побутовими магнітами.

Єдині магніти, які можуть зруйнувати жорсткий диск, це неодимові магніти. Це магніти які можуть деформувати привід. Інакше єдиний спосіб стерти диск – використовувати програмне забезпечення для багаторазового перезапису його секторів пам'яті.

9. Чищення жорсткого диска може виправити пошкоджені сектори

Чищення жорсткого диска може видалити все з диска, включаючи всі файли та ОС. Користувачам може спасти на думку ця ідея, щоб полагодити несправний жорсткий диск, але це не так. Погані сектори – це незворотно пошкоджені частини жорсткого диска.

Очищення диска видаляє лише дані, що зберігаються на ньому, але ви не зможете «видалити» пошкоджені сектори. Єдиний спосіб виправити несправний жорсткий диск це повністю замінити його. Якщо пошкодження ще не таке серйозне, утиліти відновлення диска іноді можуть перепризначити деякі програмно пошкоджені сектори, але це не справжнє виправлення. Це допоможе вам продовжити час роботи диска, доки ви не звернетесь до сервісного центру.

10. Я можу сам вирішити проблеми з ноутбуком

Багато хто з нас береться усувати проблеми самостійно, але в деяких областях такий підхід не зовсім доцільний. Одним із яскравих прикладів у більшості випадків є ремонт ноутбуків своїми руками. Ви можете думати, що вирішуєте проблему але в більшості випадків ви тільки посилюєте її. Не всі користувачі гаджетів мають спеціальні технологічні знання, досвід і засоби, що дозволяють виконувати ремонт ноутбуків і самостійно вирішувати проблеми з лептопом.

Сервісний центр F1Centеr пропонує найкращі професійні послуги з ремонту ноутбуків у Києві. Інженери сервісного центру F1Centеr у короткий термін проведуть діагностику комп'ютерної техніки та встановлять причину несправності. Наші досвідчені технічні фахівці правильно усунуть будь-які поломки з ноутбуком, такі як збій жорсткого диска, пошкодження ноутбука розлитої рідини, програмні помилки та збої, видалення вірусів, поломки матриці, петель, шлейфу в ноутбуці, проблеми відеокарти ноутбука або чищення системи охолодження із заміною термопасти/термопрокладок.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити