Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

5 кроків, щоб змусити затихнути гучний вентилятор ноутбука

Кулер ноутбука – важливий елемент, який має працювати безперебійно. Ноутбук як портативний комп'ютер дуже вимогливий до кожної деталі конструкції. Особливо до системи охолодження варто ставитися вимогливо та відповідально. Вентилятор ноутбука розсіює тепло та підтримує потрібну температуру пристрою. Це забезпечує безперебійну роботу системи та запобігає перегріву.

5 кроків, щоб змусити затихнути гучний вентилятор ноутбука

5 кроків, щоб змусити затихнути гучний вентилятор ноутбука

Кулер ноутбука – важливий елемент, який має працювати безперебійно. Ноутбук як портативний комп'ютер дуже вимогливий до кожної деталі конструкції. Особливо до системи охолодження варто ставитися вимогливо та відповідально. Вентилятор ноутбука розсіює тепло та підтримує потрібну температуру пристрою. Це забезпечує безперебійну роботу системи та запобігає перегріву. Кулер шумить завжди, тому що є невеликим вентилятором, що ганяє повітря для охолодження "нутрощів" лептопа. Коли він працює правильно, ви повинні чути тільки легке дзижчання, яке не турбуватиме вас. Але якщо ви починаєте чути, як він працює голосніше і частіше, вам, мабуть, слід придивитися до нього.

Підвищений шум вентилятора, безумовно, дуже дратує і, безперечно, є ненормальним. Давайте подивимося, що можна виправити, щоб вентилятор не робив стільки шуму.

Чому вентилятор ноутбука видає брязкітний звук?

Вентилятор ноутбука - це частина, що рухається, яка може зношуватися. Гучні або брязкітні звуки, які ви чуєте від вентилятора, є ознакою того, що механізми вентилятора зношені або деформовані. Існує кілька речей, які можуть прискорити цей вид пошкодження, включаючи пил або неправильну вентиляцію.

Накопичення пилу

Одна з речей, яка може засмічити вашу систему охолодження - це скупчення пилу. Коли всередині ноутбука накопичується велика кількість пилу, це може завадити правильній роботі вентилятора і навіть призвести до поломки пристрою. Це створює чужі звуки, які чути від вентилятора.

Пил також може затримувати тепло, що ускладнює охолодження ПК. Ви можете помітити, що вентилятор працює набагато більше, ніж зазвичай, і багато шуму. Це пов'язано з тим, що у вентилятора виникають проблеми з прогоном повітря через стільники термомодуля для розсіювання тепла, і для цього доводиться докладати більше зусиль. При перенавантаженні вентилятор виходить з ладу частіше.

Недостатня вентиляція

Щоб правильно розсіювати тепло, необхідно забезпечити належну вентиляцію для роботи вентилятора. Це виводить гаряче повітря з ноутбука. Для цього необхідно встановити ноут на робочому місці так, щоб гаряче повітря виходило безперешкодно з перфораційних отворів.

Це передбачає використання ноутбука на плоских та чистих поверхнях, таких як столи та підставки для ноутбуків. Не рекомендується використовувати ноутбук на тканинних поверхнях, таких як ліжко або поверх ковдр. Ці поверхні можуть блокувати вентиляційні отвори вашого ноутбука і утримувати тепло.

Фізичні несправності або природне зношування

Вентилятори ноутбуків - це механічні частини, що рухаються, які весь час знаходяться в робочому стані, так як їх головна функція охолодження системних елементів від перегріву. Природне зношування кулера - це ще одна причина з якої шумить вентилятор в ноутбуці. У кулера на високих оборотах починаються биття, що призводить до виникнення сторонніх звуків. Щоб ноут працював стабільно та без підгальмовування, необхідно регулярно стежити за станом вентиляторів, проводити чистку та обслуговування системи охолодження ноутбука із заміною теплопровідної пасти (термопасти) та термопрокладок.

Не відкладайте проблему

Зношений або деформований вентилятор все ще може працювати деякий час, незважаючи на підвищений шум. Очевидно, він просто працюватиме менш ефективно та голосніше. Навіть якщо ви можете винести шум, цю проблему не слід ігнорувати.

Несправний вентилятор може призвести до перегріву, що негативно позначиться на робочих якостях ноута. Перегрів є однією з основних причин багатьох відмов комп'ютерного обладнання. Підвищена температура може деформувати та пошкодити як внутрішні, так і зовнішні частини ноутбука.

Проблеми з кулером загрожують перегріванням важливих компонентів материнської плати, наприклад, з відеочіпом. Реболлінг відеокарти ноутбука – дорогий ремонт. А заміна материнської плати ноутбука на нову може бути проблематичною. Якщо не усунути несправності з вентилятором, від постійного перегріву може згоріти північний міст або інша мікросхема, а це додаткові витрати при ремонті ноутбука.

Щоб запобігти цим несправностям, необхідно регулярно виконувати діагностику та проводити чищення ноутбука не рідше 1 разу на рік. Якщо в будинку є тварини або ноутбук часто використовується в запорошених приміщеннях - чистку ноутбука від пилу потрібно виконувати раз на півроку.

Що робити зі стукотом вентилятора ноутбука

 1. Очистіть вентиляційні отвори та вентилятор

  Іноді очищення вентиляційних отворів вентиляторів може вирішити проблему. Якщо ви давно не чистили внутрішню частину ноутбука, знайдіть час, щоб зробити це.

  Інженери нашого сервісу рекомендують чистити ноутбук щонайменше один раз на рік. Уважно вибирати сервіс чи фахівця, бажано перевіреним, з гарним досвідом роботи та не за найнижчою ціною за послугу. Не розбирати та не чистити ноутбук самостійно, не маючи належних навичок та досвіду.

  Виконуйте профілактичне чищення будь-якого ноутбука, якому від півроку і більше. Це значно збільшить термін експлуатації ноутбука.

 2. Замініть термопасту

  Всі системи можуть бути чистими, вентилятори абсолютно справними, проте пересохла термопаста призводить до істотного зниження можливості системи охолодження відводити тепло.

  Термопаста використовується у всіх комп'ютерах як теплопровідний склад. Він використовується для усунення зазорів між радіаторами та джерелами тепла, забезпечуючи ефективну передачу та розсіювання тепла. Зазвичай ми можемо знайти його в місцях, де радіатори стикаються з процесором та графічним процесором. Старий матеріал необхідно ретельно видалити, замінивши його на новий. Подібна робота потребує розбирання ноутбука з демонтажем радіаторів. Тому ми радимо звернутися до професіоналів.

 3. Видаліть непотрібні процеси

  Коли вентилятор ноутбука перевантажений, це може бути ознакою того, що ви перевантажуєте процесор або відеокарту. Це може бути пов'язане з фоновими процесами, про які ви не знаєте. Вони можуть споживати обчислювальну потужність ЦП та навантажувати його. Це, у свою чергу, створює неабияку кількість тепла, для розсіювання якого вентилятору необхідно докладати більше зусиль.

  Ви можете спробувати видалити фонові процеси з диспетчера завдань, щоб звільнити цей простір для обробки. Це може допомогти забезпечити безперебійну роботу вашої системи.

 4. Запустіть програмну перевірку

  При виявленні будь-яких проблем із системою охолодження, рекомендується якнайшвидше усунути їх для запобігання перегріву та подальшому виходу з ладу комплектуючих. Оновлення програмного забезпечення зазвичай допомагає оптимізувати систему для стабільної роботи, тому ми рекомендуємо періодично перевіряти та оновлювати програмне забезпечення до останніх версій у ноутбуці.

  На багатьох пристроях біос впливає на активність кулера. Вимкніть пристрій та увімкніть його знову. Як тільки з'явиться екран завантаження, увійдіть до меню Біос. Це можна зробити за допомогою кнопок Del, F2 або ESC. Комбінація залежить від моделі вашого пристрою. Зайшовши в основне меню, виберіть вкладку Power, відповідальну за температуру процесора та кулера. Тепер потрібно знайти CPU Q-Fan Control і CPU Fan Profile. Важливо, щоб перший показник був активним. Другий параметр відповідає за інтенсивність обертання вентилятора:

  • Silent – витрачається мінімальна кількість заряду;
  • Optimal – кулер почне вмикатись у момент підвищеного навантаження на ноутбук (часто це буває при запуску онлайн-ігор);
  • Turbo – безперервна робота системи охолодження.


  Для власників Lenovo ця порада може виявитися неактуальною.

  Найпростіше з'ясувати причину неполадок та усунути їх наслідки можна за допомогою програм. Перевірити справність кулера ноутбука можна за допомогою програми SpeedFan. SpeedFan - спеціальна програма для тесту всіх встановлених вентиляторів, дозволить швидко встановити стан і рівень працездатності пристрою, не розбираючи його. Використовуючи цю утиліту, користувач отримує повний контроль над роботою вентилятора, і може налаштовувати швидкість обертання за тієї чи іншої температури.

  Ще одна корисна програма – це AIDA64. Його переважно використовувати тим, хто захоплюється важкими іграми, особливо у режимі онлайну.

 5. Замініть вентилятор

  Заміна вентилятора на новий точно вирішить вашу проблему. Зазвичай вам потрібно отримати точну деталь замість зламаної.

  Існує безліч моделей вентиляторів, але при виборі слід бути обережним. Список параметрів, на які варто звернути увагу допоможе при відборі:

  • Модель: вентилятор повинен чітко підходити до моделі пристрою.
  • Бренд: кулери слід купувати тільки від виробника. Якщо ви використовуєте Lenovo, вентилятор слід купувати цю марку. При спробі застосувати деталь, наприклад від виробника HP, можна зіткнутися з проблемою сумісності.
  • Продуктивність: чим вищі параметри продуктивності, тим більша потужність та краще охолодження системи.
 6. І пам'ятайте, ремонт ноутбуків завжди потребує спеціального досвіду та деякої підготовки.

Професійний ремонт та обслуговування ноутбуків у F1Center.

Проблеми з комп'ютером іноді можуть бути досить дратівливими та розчаровуючими. Не хвилюйтеся, у F1Center ми можемо допомогти вам із будь-якою проблемою ноутбука, смартфона або планшета. У центрах обслуговування клієнтів F1Center у Києві можна здати ноутбук у ремонт, замовити швидку діагностику. Наші досвідчені інженери надають висококласні послуги від ремонту до модернізації пристроїв. Також ви можете звернутися до центру обслуговування клієнтів за телефоном 0800800018, у viber-чат або на email: info@f1center.ua. Клієнти F1Center для обслуговування або ремонту ноутбуків можуть безкоштовно скористатися кур'єрською службою доставки.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити