Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

6 простих інструментів та прийомів для тестування та діагностики ноутбука

Ваш ноутбук барахлить, але ви гадки не маєте, що трапилося? Декілька простих інструментів і трохи часу допоможуть з'ясувати, в чому може бути проблема. Проблеми з комп'ютерним обладнанням можуть виглядати по-різному, і їх досить складно відразу виявити. Ось 6 простих інструментів та прийомів для діагностики того, що може бути причиною проблем із ноутбуком.

6 простих інструментів та прийомів для тестування та діагностики ноутбука

6 простих інструментів та прийомів для тестування та діагностики ноутбука

Ваш ноутбук барахлить, але ви гадки не маєте, що трапилося? Декілька простих інструментів і трохи часу допоможуть з'ясувати, в чому може бути проблема. Проблеми з комп'ютерним обладнанням можуть виглядати по-різному, і їх досить складно відразу виявити. Ось 6 простих інструментів та прийомів для діагностики того, що може бути причиною проблем із ноутбуком.

1. Вбудовані в ноутбук інструменти

Перш ніж почати докладніші тести програмного забезпечення, спочатку розглянемо основні інструменти, які є у багатьох ноутбуків. Ці вбудовані тести - це те, з чого вам слід почати, якщо ви хочете з'ясувати, що не так з вашим пристроєм. Іноді у вас є загальне уявлення про те, в чому проблема, але запуск вбудованих діагностичних тестів все ж таки може бути дуже корисним.

Діагностика завантаження

У більшості ноутбуків можна запустити діагностику перед завантаженням операційної системи. Це називається передзавантажувальною діагностикою чи діагностикою завантаження. Це базовий тест для його обладнання, щоб з'ясувати можливі несправності та збої. Ви можете протестувати апаратне забезпечення ноутбука, наприклад, жорсткий диск, оперативну пам'ять або акумулятор.

Щоб увійти в діагностику завантаження, вам знадобиться певний ключ, який потрібно в залежності від марки ноутбука. Наприклад, це буде Esc для HP, F12 для Dell, Enter для Lenovo, Acer, Asus або IBM. Комбінація клавіш може змінюватись в залежності від моделі навіть у одного бренду. Перезавантажте пристрій і натисніть відповідну клавішу, коли він завантажиться. Він повинен працювати самостійно та повідомляти про будь-які можливі проблеми, які він може знайти.

Діагностика завантаження може стати в нагоді як діагностичне рішення, коли ваш ноутбук включається, але не завантажується. Якщо ви не можете змусити свій ноут завантажитись у Windows для запуску тестів програмного забезпечення, запуск діагностики завантаження може бути корисним способом з'ясувати, що відбувається.

Вбудоване програмне забезпечення підтримки

Крім діагностики завантаження, можна спробувати використовувати фірмове програмне забезпечення підтримки вашого ноутбука. Це програмне забезпечення попередньо завантажене на пристрій Windows і може використовуватися для усунення несправностей.

Тепер, коли ми розглянули основні інструменти, перейдемо до деяких спеціальних програмних інструментів для тестування певних частин вашого ноутбука.

2. Перевірка жорсткого диска

Чкдск (Windows)

"Chkdsk" - це вбудований інструмент на всіх комп'ютерах з Windows, що використовується для тестування та спроби відновлення жорстких дисків. Це досить корисний інструмент для тестування жорсткого диска, де він може позначати або, можливо, відновлювати пошкоджені сектори. Введіть "chkdsk" як команду або перейдіть у вікно "Властивості" вашого жорсткого диска і запустіть його з панелі "Інструменти".

Спеціальне програмне забезпечення для аналізу

Спеціальне програмне забезпечення для аналізу жорсткого диска, наприклад Seatools або WD Data Lifeguard — чудові безкоштовні інструменти для перевірки вашого жорсткого диска. Ви можете встановити та використовувати його на своєму поточному ноутбуці, щоб перевірити жорсткий диск на наявність помилок.

Великі тести на жорсткому диску, швидше за все, займуть більше часу, ніж діагностика завантаження або chkdsk. Але він може дати деякі переконливі результати про ваші жорсткі диски і про те, що вам слід робити далі.

3. Інструменти для твердотілих накопичувачів

Багато сучасних ноутбуків поставляються з твердотілими накопичувачами, замість жорстких дисків, як основний накопичувач. Це пов'язано з технологічними досягненнями, які роблять твердотілі накопичувачі набагато кращим варіантом у порівнянні з традиційними жорсткими дисками, що обертаються.

Хоча твердотілі накопичувачі набагато довговічніші, ніж жорсткі диски, вони все ж таки зрештою почнуть виходити з ладу після періоду тривалого використання. Як і у випадку з жорсткими дисками, виробники твердотілих накопичувачів випускають безкоштовні супутні програмні інструменти для аналізу та тестування накопичувачів на наявність несправностей. Це можуть бути такі програми, як Samsung Magician та Intel SSD Toolbox.

4. Тестування збою ОЗП

Програмне забезпечення для аналізу ОЗП, яке рекомендує більшість технічних фахівців, – це Memtest86. Ви можете встановити та перевірити з його допомогою свою оперативну пам'ять на ноутбуці.

Ще один простий спосіб перевірити оперативну пам'ять – замінити мікросхему оперативної пам'яті на запасну та подивитися, чи зберігається проблема. Це чудово працює при усуненні таких ситуацій, як проблеми із запуском, коли ви не можете завантажити або увімкнути свій ноутбук.

Однак у наші дні чіпи оперативної пам'яті більшості ноутбуків убудовані в материнську плату, що унеможливлює заміну оперативної пам'яті. Знімні чіпи оперативної пам'яті частіше трапляються на старих моделях ноутбуків, але бувають і на нових.

5. Усунення неполадок ліній та спотворень на екранах ноутбуків

Лінії чи спотворення зображення на екрані ноутбука зазвичай змушують думати, що у вас збій екрану, чи не так? Іноді це не так просто визначити, просто глянувши на проблему та візуально побачивши проблему на екрані.

Спотворення зображення напевно може вказувати на несправність екрана, але іноді замість цього на пристрої може виникнути несправність відеокарти. Коли на екрані ноутбука з'являються спотворення, такі як артефакти або стовпці різних кольорів замість тонких ліній, це ознака несправності відеокарти. Ще однією ознакою несправності відеокарти може бути ноутбук, який вмикається, але не виводить зображення.

Не завжди легко діагностувати проблеми з екраном або відеокартою, тому простий спосіб з'ясувати це: підключіть ноутбук до зовнішнього монітора або телевізора через відповідний роз'єм: VGA-інтерфейс, DVI, а у сучасних ноутбуках – HDMI. Якщо на другому дисплеї зображення виглядає нормально, екран ноутбука несправний. Якщо зображення залишається спотвореним або взагалі не з'являється на дисплеї, у вас є проблема з відеокартою. Це лише одна з можливих варіацій поломки. Як у першій, так і другій частині.

6. Стрес-тестування відеокарти

Ще один спосіб перевірити стан та виконати стрес-тести продуктивності графічного процесора – використовувати спеціальне програмне забезпечення для аналізу. Використання утиліт, таких як безкоштовний Furmark або платної 3DMark це простий спосіб зробити це. Можна не лише протестувати збій графічного процесора, а й отримати статистику продуктивності відеокарти. Це зручні інструменти для геймерів, які прагнуть підтримувати продуктивність ноута для запуску програм з великим обсягом графіки.

Ремонт ноутбуків у Києві

Ці безкоштовні програмні інструменти повинні допомогти краще зрозуміти проблеми ноутбука і те, що потрібно виправити. Для отримання додаткової допомоги відвідайте наш блог! У ньому ми розглядаємо типові поломки ноутбуків, причини та способи їх ремонту або що робити після того, як залили ноутбук рідиною.

Якщо вам не вистачає навичок, необхідних для самостійної діагностики та ремонту ноутбука, принесіть його до сервісного центру F1Center. Ми пропонуємо ремонт ноутбуків у Києві та вирішення будь-якої проблеми з ноутбуком більшості брендів. Поряд із ремонтом ноутбуків ми також можемо оновити та довести ваш гаджет до сьогоднішніх швидкостей.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити