Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Що робити, якщо залили ноутбук рідиною

Однією найпоширенішою проблемою, з якою звертаються в наш сервісний центр власники ноутбуків - пролита рідина. Тому нас часто запитують які заходи необхідно приймати при залиття ноутбука водою, чаєм, пивом, шампанським або іншою рідиною. Що робити, якщо ноутбук залитий рідиною і як по можливості знизити витрати на ймовірний ремонт ми розповімо в цій статті.

Що робити, якщо залили ноутбук рідиною

Що робити, якщо залили ноутбук рідиною

Однією найпоширенішою проблемою, з якою звертаються в наш сервісний центр власники ноутбуків - пролита рідина. Тому нас часто запитують які заходи необхідно приймати при залитті ноутбука водою, чаєм, пивом, шампанським або іншою рідиною. Що робити, якщо ноутбук залитий рідиною і як по можливості знизити витрати на ймовірний ремонт ми розповімо в цій статті.

Якщо все-таки всередину ноутбука потрапила рідина, то в цьому випадку необхідно зробити наступне:

1. Перш за все, без зволікання потрібно знеструмити пристрій. Вийняти шнур з розетки, відключити блок живлення і вийняти акумуляторну батарею, витягти підключену периферію, відключити зовнішній диск. В даному випадку не чекаємо штатного завершення роботи операційної системи - навіть якщо в результаті аварійного відключення документи не збережені, це буде набагато меншою втратою, ніж поломка ноутбука. У знеструмленому ноутбуці внутрішня температура почне швидко знижуватися, і процеси окислення, можливо, навіть не встигнуть початися, а якщо і почалися, будуть протікати значно повільніше, ніж при включеному режимі. Крім того, у включеному ноутбуці існує велика ймовірність закорочення провідників і виходу з ладу окремих мікросхем.

2. Після знеструмлення ноутбука слід прибрати видиму рідина м'якою серветкою, перевернути ноутбук догори дном і злити рідину, що потрапила всередину. Дана дія, можливо, вбереже від протікання рідини на материнську плату, і тоді буде потрібно лише ремонт клавіатури ноутбука, а не всього пристрою. При злитті дуже важливо стежити за тим, щоб вода не потрапила в ноутбук і на дисплей - якщо вона проникне між шарами матриці, то дорогого ремонту не вийде уникнути.

3. Залиште ноутбук перевернутим дисплеєм вниз, попередньо підклавши під нього суху тканину на 1-2 години. Надійно зафіксуйте ноутбук, щоб він не впав. І ні в якому разі не включайте його знову, навіть якщо ноутбук висох. Зовні ноутбук може бути просушений, але визначити візуально ступінь і обсяг проникнення рідини і наслідки її руйнівного впливу неможливо.

4. Після перерахованих вище дій, бажано в найближчу добу або якомога швидше звернутися в сервісний центр. У ноутбуці безперервно протікають окислювальні процеси і корозія охоплює всі великі площі провідників, що в кінцевому підсумку призводить до їх повного вигорання. Саме тому видалити рідину з елементів ноутбука потрібно негайно.

Не варто намагатися розбирати і сушити ноутбук самостійно. Повністю прибрати рідину без спеціального обладнання не вийде. Ви тільки втратите дорогоцінний час і тим самим значно збільшите ймовірність вартісного ремонту.

Навіть якщо Ви дали ноутбуку просохнути, після чого включили його, і він заробив, це зовсім не означає, що небезпека виходу пристрою з ладу повністю минула. Рідина може потрапити під дрібні елементи і довго там перебувати, наслідки окислювальних процесів проявляться трохи пізніше - ноутбук несподівано вимкнеться і до ремонту більше не включиться. Окислення може відбуватися як кілька днів, так і кілька тижнів, місяців - залежить від характеру рідини і її кількості.

Саме тому ми вкрай рекомендуємо звернутися в сервісний центр за своєчасною діагностикою і очищенням навіть при пролитої невеликої кількості рідини і ні в якому разі не намагатися включити ноутбук.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити