Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Як очистити пам'ять на телефоні Android: корисні поради

Кожен користувач смартфона рано або пізно зіштовхується з проблемою, коли пристрій починає зависати, смартфон не дозволяє зберігати дані з інших програм, завантажити і встановити нові додатки, а відкриття звичайних програм займає декілька хвилин. Зазвичай ця проблема виникає через обмежений обсяг пам'яті на телефоні. Проте є хороша новина: цю проблему можна вирішити без втрати даних.

Як очистити пам'ять на телефоні Android: корисні поради

Як очистити пам'ять на телефоні Android: корисні поради

Кожен користувач смартфона рано або пізно зіштовхується з проблемою, коли пристрій починає зависати, смартфон не дозволяє зберігати дані з інших програм, завантажити і встановити нові додатки, а відкриття звичайних програм займає декілька хвилин. Зазвичай ця проблема виникає через обмежений обсяг пам'яті на телефоні. Проте є хороша новина: цю проблему можна вирішити без втрати даних. У цій статті ми розглянемо методи очищення пам'яті, які не вимагають видалення музики, відео, фотографій та корисних програм. Якщо ці методи не допоможуть, то можна розглянути варіанти сортування медіатеки або навіть придбання нового смартфона.

Типи пам'яті смартфона

Для початку слід зрозуміти, через яку пам'ять гальмує смартфон. У смартфонах використовують пам'ять 2 типів:

 • Постійна. Для зберігання файлів, встановлення програм. Постійну пам'ять можна порівняти з шафою, де ви зберігаєте свої речі на постійній основі.
 • Оперативна. Потрібна для тимчасового зберігання даних, необхідних для роботи застосунків.

Зверніть увагу, що нові ОС для телефонів, а з ними основні системні програми, стають вимогливішими і важчими з кожним роком. Тому потрібний мінімум пам'яті для телефонів зростає.

Очищення месенджерів

Якщо ви активно використовуєте месенджери, такі як Telegram або WhatsApp, то з часом ці програми можуть займати все більше й більше пам'яті. Проблема полягає в тому, що мобільні додатки зберігають усі отримані відправлені файли, відео, фотографії та гіфки, щоб не перезавантажувати їх при кожному перегляді чату. Це зручно, оскільки економить мобільний трафік, але водночас займає цінне місце у пам'яті смартфона.

Щоб очистити пам'ять від зайвих даних у Telegram, відкрийте корпоративний месенджер на своєму смартфоні та виконайте таку послідовність дій: "Налаштування" → " Дані та сховище" → " Використання сховища" → "Очистити кеш Telegram".

Функція автоматичного завантаження медіа у Telegram також споживає багато даних та займає внутрішню пам’ять вашого пристрою. Існує кілька простих кроків для запобігання автоматичному завантаженню в Telegram. Але ви повинні звернути увагу, що ця послуга зупиняє автоматичного завантаження фотографій, голосових повідомлень та GIF -файли з приватних чатів, груп та каналів.

Щоб вимкнути автоматичне завантаження у програмі Telegram, слід виконати наступні кроки:

 • відкрийте додаток Telegram;
 • увійдіть у свій обліковий запис;
 • натисніть на три піктограми гамбургера у верхньому лівому куті;
 • торкніться опції налаштувань у меню. Якщо ви користуєтесь IOS, ви можете знайти налаштування Telegram у нижньому правому куті;
 • виберіть параметр Дані та зберігання. Тут ви можете керувати місцем зберігання Telegram за умовчанням, використанням, даними для дзвінків тощо;
 • вимкніть автоматичне завантаження медіа за допомогою мобільних даних, Wi-Fi та роумінгу.

Корисно буде відключити автоматичне завантаження фото і у вайбері. Можна зробити це з самого месенджера або налаштувань телефону.

Для відключення функції у налаштуваннях месенджера треба виконати наступний порядок дій:

 • Відкриваємо Viber;
 • В нижній частині екрану натискаємо на кнопку «Ще»;
 • У вікні профілі проходимо в «Налаштування»;
 • Вибираємо пункт «Дані і мультимедіа»;
 • Знімаємо галочку з опції «Запуск у мережі GSM» і «Автозавантаження по Wi-fi».

Щоб відключити збереження фото в viber на андроїд в налаштуваннях пристрою, треба буде зробити наступне:

 • Зайти в основні налаштування смартфона;
 • Відкрити розділ «Додатки» («Програми»);
 • У розгорнутому списку додатків відшукати «Вайбер»;
 • Знайти пункт «Дозвіл», що дозволяє управляти доступом;
 • У рядку «Пам’ять» перетягніть повзунок у вимкнене положення.

Зверніть увагу, що після відключення доступу до пам’яті ви не зможете завантажити фотографії і відео, що надходять. Щоб зберігати їх далі, поверніть дозвіл на операції з пам’яттю.

Після цих кроків Viber не буде автоматично зберігати фотографії, які ви отримуєте у повідомленнях. Зауважте, що ця опція може називатися трохи інакше залежно від версії Viber, яку ви використовуєте. Проте загальний принцип знаходження налаштувань автозбереження медіафайлів має залишитися подібним.

Очистіть історію та кеш браузера

Якщо ви часто проводите час у Інтернеті на своєму телефоні, історія та кеш браузера можуть займати значну кількість місця у пам'яті пристрою, особливо якщо не проводити їх регулярну очистку хоча б раз на місяць.

У випадку з Chrome, який за замовчуванням встановлений в смартфонах Android:

 • відкрийте програму Chrome на телефоні або планшеті та виконайте такі дії: "Історія" → "Очистити історію" → "Розширенні" → період часу "Весь час".
 • далі поставте галочки в пунктах "Історія веб-перегляду", "Файли cookie", "Кешовані зображення і файли" – і натисніть "Видалити дані".

Як звільнити пам'ять телефону на ОС Android

 • Якщо у вас завжди є доступ до швидкісного інтернету, альтернативний варіант – хмара. У телефонах на ОС Android за замовчуванням встановлено програми для роботи з Google Диском. Величезним плюсом хмарних сховищ є те, що файли будуть доступні з різних пристроїв.
 • Ви можете видалити непотрібні програми. Щоб видалити встановлену програму, натисніть на її іконку та утримуйте кілька секунд – Вгорі екрана з'явиться активна зона «Видалити» – Перемістіть іконку до цієї зони. Зазначимо, що після видалення програм у пам'яті може залишатися деяка кількість даних. Їхня кількість зазвичай невелика, але після десятка програм може накопичитися багато подібного «сміття». Позбутися його стандартними інструментами не вийде, а тому використайте один із наведених нижче застосунків.
 • Перейдіть у Play Маркет – натисніть на іконку профілю – в новому вікні знайдіть пункт «Керування: додатки та пристрій» – Керування. Виберіть зі списку непотрібні програми – натисніть іконку видалення у верхньому правому кутку. Якщо виконати те саме з системними програмами, то ви видалите лише оновлення. Це може звільнити багато місця, але використовувати цей варіант варто у крайньому випадку.
 • Зверніть увагу, що соцмережі зазвичай мають полегшені версії, що дозволить значно заощадити місце. Лайт-версії є у Facebook, Instagram, TikTok, Spotify та багатьох інших програм.

Перенесіть дані на SD-карту для звільнення простору

Перед тим як видаляти дані, розгляньте можливість розширити пам'ять. Якщо ваш телефон підтримує використання SD-карти (а це досить ймовірно), ви можете перенести дані, такі як фотографії та відео, на карту пам'яті, щоб звільнити простір на внутрішній пам'яті телефону.

У разі відсутності слоту для microSD на вашому смартфоні, є можливість розтягнути пам'ять за допомогою хмарних сервісів. Для користувачів Android пристроїв доступний Google Диск, а для користувачів iOS - iCloud. Вони дозволять вам зберігати дані в хмарному сховищі, звільняючи простір на самому пристрої.

Інструменти для очищення пам'яті смартфонів

Навіть якщо пристрої на базі Android достатньо розумні, щоб не вимагати регулярного технічного обслуговування, час від часу виконувати цифрове налаштування все ж таки можна.

Програми, які мають безкоштовну версію, доступну для користувачів, для очищення телефонів і планшетів Android, які дійсно допомагають:

 • Google Files - інструмент для пошуку дублів фотографій, музики та відео, що давно не використовується, старих скріншотів.
 • CCLeaner - програма для пошуку залишкових файлів, прихованого кешу, історії браузера та ін. Дозволяє вручну вибрати, які дані ви хочете видалити, а які залишити. Дозволяє проводити комплексний аналіз впливу встановлених програм на комп'ютер.
 • Clean Master - надає інструменти для виявлення та видалення всіх типів сміттєвих даних. Також дозволяє контролювати використання пам'яті програмами та енергоспоживання: переводити в сплячий режим, закривати фонові завдання, керувати повідомленнями.
 • SD Maid - програма пошуку залишкових файлів. Дозволяє увімкнути автоматичну перевірку, при якій програма з певною періодичністю шукатиме «сміття» на смартфоні.

Більшість користувачів Android регулярне обслуговування не потрібне, але в деяких випадках воно може допомогти підтримувати безперебійну роботу пристрою.

Ваш пристрій продовжуватиме працювати, навіть якщо ви не будете витрачати час на очищення від сміття. Більшість сучасних пристроїв Android мають достатньо оперативної пам’яті та пам’яті пристрою, щоб впоратися з усім, що ви встановили чи зберегли. Вам також не потрібно буде витрачати час на очищення кешу програм за розкладом.

Тим не менш, якщо ви помітили проблему з вашим Android-пристроєм, то ви можете звернутися до фахівців нашого сервісного центру, які зможуть діагностувати проблему та здійснити ремонт смартфону в Києві, якщо це необхідно.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити