Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Як почистити динамік на смартфоні: експертний погляд сервісного центру F1center

Динамік на смартфоні — це не лише пристрій для відтворення звуку, але й ключовий компонент, від якого залежить наше враження від аудіо. Проте, навіть найякісніший динамік з часом може стати забрудненим пилом, брудом та іншим, що може впливати на якість звуку. Крім того, мало хто знає, як правильно потрібно його чистити, щоб не пошкодити пристрій.

Як почистити динамік на смартфоні: експертний погляд сервісного центру F1center

Як почистити динамік на смартфоні: експертний погляд сервісного центру F1center

Динамік на смартфоні — це не лише пристрій для відтворення звуку, але й ключовий компонент, від якого залежить наше враження від аудіо. Проте, навіть найякісніший динамік з часом може стати забрудненим пилом, брудом та іншим, що може впливати на якість звуку. Крім того, мало хто знає, як правильно потрібно його чистити, щоб не пошкодити пристрій. У цій статті ми розглянемо найефективніші методи очищення динаміка на смартфоні та надамо практичні поради щодо усунення проблем.

Як визначити, що динамік смартфона засмічений?

Спочатку важливо розпізнати сигнали того, що динамік може потребувати очищення. Приглушений звук, регулярні шуми, чи навіть відсутність деяких частот — все це може бути вказівниками на забруднення динаміка. Чохол від пилу не рятує від засмічення, тому звук на пристрої з часом слабшає.

При легкому забрудненні можна скористатися спеціальними налаштуваннями та застосунками, які "пробивають" сторонні частинки назовні.

Як очистити динаміки за допомогою звуку та спеціальних програм на Android

 1. Відкрийте "Звукові налаштування" у меню "Налаштування".
 2. Виберіть "Звук" та виберіть "Динамік" .
 3. Відтворіть звук на максимальній гучності. Вібрації можуть допомогти видалити пил з динаміка.

Також можна встановити додаток для тестування аудіо для Android. Використайте тестовий звук для виведення пилу з динаміка. Відтворіть звук на повній гучності. Вібрації допоможуть видалити пил та забруднення.

Як очистити динаміки за допомогою звуку та спеціальних програм на iOS

 1. Відкрийте "Звукові налаштування" у "Налаштуваннях".
 2. Виберіть "Музика" та увімкніть "Видалення звукового підсилення".
 3. Відтворіть музику на повну гучність. Звукові хвилі допоможуть видалити забруднення.

Встановіть додаток для тестування аудіо на iOS. Запустіть тестовий звук на максимальній гучності.

Використовуйте вібрації. Спеціальні програми можуть використовувати вібрації для виведення забруднень.

Чим почистити динамік телефону?

Для очищення динаміка можна використовувати кілька доступних інструментів. Серед них: м'яка щіточка, стиснуте повітря, або навіть клейка стрічка для збору пилу. Найчастіше використовують підручні засоби, такі як зубна щітка, серветка, гігієнічна палочка тощо. Це допоможе вам вийти на початковий рівень чистоти та визначити, чи потрібно подальше втручання.

Як почистити динаміки на телефоні: покрокова інструкція

Якщо випадок запущений, за допомогою звуку з додатків прибрати весь бруд не вийде. У цій ситуації варто скористатися комплексно методами, вибираючи серед них менш небезпечні.

 • Вимкніть смартфон. Від'єднайте смартфон від мережевого блоку живлення та Power Bank. Забезпечте безпечність процедури, вимкнувши пристрій перед початком.
 • Використовуйте м'яку щіточку. Очистіть отвори динаміка м'якою щіточкою, намагаючись видалити пил та інші дрібні забруднення.
 • Стиснуте повітря. За допомогою стиснутого повітря видаліть залишки пилу, уникаючи надмірного тиску.
 • Після завершення чищення протріть корпус телефону серветкою або спеціальним засобом для оргтехніки.

Як очистити динаміки при сильному забрудненні

У випадку серйозного забруднення, якщо бруд присох та не усувається щіточкою можна спробувати використати спирт на щітці або бавовняну паличку для більш ефективного очищення.

Самостійне чищення динаміків смартфона: застереження та помилки

 • Уникайте використання гострих предметів, такі як голка чи зубочистка. Вони можуть пошкодити динамік.
 • Не використовуйте різні рідини. Промивання рідиною динаміка може спричинити коротке замикання або призвести до корозії внутрішніх елементів.
 • Будьте обережні та уникайте надмірного тиску під час чищення.
 • Не використовуйте агресивні хімікати, що можуть призвести до незворотного пошкодження мобільного пристрою.

Незважаючи на ваші зусилля, є моменти, коли проблема може виявитися серйознішою, ніж здається на перший погляд. У випадку, якщо після чищення звук не повертається до норми, або ви маєте сумніви щодо своїх навичок, краще звертайтеся до професіоналів. Сервіс F1center готовий надати вам компетентну допомогу та здійснити якісний ремонт вашого смартфона. Не вагайтеся звертатися до нас, оскільки наші кваліфіковані інженери володіють глибокими знаннями та досвідом у сфері ремонту смартфонів. Важливо розуміти, що самостійні спроби вирішити проблему можуть призвести до подальших ускладнень, і тільки фахівці можуть забезпечити повернення смартфона до оптимальної роботи.

Додаткові поради від інженера сервісу F1center:

 1. Зберігайте смартфон у чистому середовищі. Уникайте місць з великою кількістю пилу та бруду, щоб запобігти потраплянню цих забруднень в динамік.
 2. Регулярно перевіряйте звукові налаштування. Відслідковуйте роботу динаміка, використовуючи тестові мелодії, щоб вчасно виявити будь-які аномалії.
 3. Звертайте увагу на якість аудіофайлів. Високоякісні файлі можуть зменшити ризик засмічення динаміка, оскільки вони мають менше компресії та артефактів.
 4. Використовуйте захисні чохли та екранні плівки. Це допоможе зменшити вплив зовнішніх факторів на ваш смартфон.
 5. Не використовуйте смартфон в екстремальних умовах. Уникайте вологи, пилу та інших негативних впливів.

Нехай ваш смартфон завжди видає чистий та чіткий звук, а в разі будь-яких сумнівів чи проблем звертайтеся до нас в сервісний центр F1center. Ми гарантуємо якісний та швидкий ремонт улюбленого гаджета. Ваш комфорт та задоволення від використання смартфона - наш пріоритет!

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити