Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Як користуватися ноутбуком у спеку

Літо — важкий час року для ноутбуків, так як літня спека може привести їх до поломки. Влітку лептопи супроводжують своїх власників всюди, працюючи у спеку і на морі, і на природі. Для охолодження ноутбуку потрібно забирати в корпус повітря, і про це не може бути й мови, якщо повітря зовні гаряче. Так, наприклад, при температурі + 20 ° C ноутбук нагрівається до 40 градусів, а при + 30 ° C - до 50. Особливо складно доводиться лептопам з дискретними відеокартами, зокрема якщо процесор і відеочіп розташовуються на одній охолоджуючій трубці.

Як користуватися ноутбуком у спеку

Як користуватися ноутбуком у спеку

Літо — важкий час року для ноутбуків, так як літня спека може привести їх до поломки. Влітку лептопи супроводжують своїх власників всюди, працюючи у спеку і на морі, і на природі.

Для охолодження ноутбуку потрібно забирати в корпус повітря, і про це не може бути й мови, якщо повітря зовні гаряче. Так, наприклад, при температурі + 20 ° C ноутбук нагрівається до 40 градусів, а при + 30 ° C - до 50. Особливо складно доводиться лептопам з дискретними відеокартами, зокрема якщо процесор і відеочіп розташовуються на одній охолоджуючій трубці.

У всіх сучасних моделей є спеціальний захист: при нагріванні процесора до 80-90 градусів ноутбук відключається. Відбувається це без попередження, так як система спрацьовує на апаратному рівні. При цьому не збережені дані будуть втрачені. Але такий захист не може вирішити всіх проблем. Так, гаджет не вийде з ладу, але жорсткий диск, дуже важливий компонент, починає псуватися вже при температурі 40-45 градусів. Влітку накопичувач перегрівається дуже швидко так як гріється ще й сам. Якщо активно експлуатувати ноутбук у спеку, жорсткий диск виходить з ладу швидше в кілька разів.

Ознаки того, що ноутбук перегрівається:

  • постійний шум з корпусу, може свідчити про несправну або забруднену систему охолодження;
  • відсутність шуму вентилятора при нагріванні корпуса ноутбука також вказує на несправність СО, яка призводить до різких стрибків температури;
  • падіння FPS (частота кадрів в іграх, відеоконтенті), зависання, довгий відгук на команди, перезавантаження;
  • батарея повільно або не до кінця заряджається, швидше розряджається. В кінцевому підсумку вона може перестати заряджатися;
  • раптове екстрене вимикання говорить про останню стадію перегріву ноутбука. Спрацьовування механізму захисту свідчить, що ноутбук дійшов до межі своїх можливостей функціонувати при спеці.

Щоб уберегти ноутбук від пошкодження в умовах високої температури, запобігти втрату даних і уникнути дороговартісного ремонту скористайтеся нашими порадами: як допомогти ноутбуку у спеку..

Не залишайте ноутбук на сонці

Прямі сонячні промені підсилюють перегрів корпусу, призводять до деформації деяких елементів ноутбука з пластику, можуть пошкодити матрицю рідкокристалічного дисплея. Працюючи під прямими сонячними променями подбайте про дисплей і своїх очах - використовуйте затінюючий дисплей і антиблікову захисну плівку.

Регулярно проводьте чистку системи охолодження

Вихід з ладу вентилятора системи охолодження через забруднення СО ноутбука. Робота в такому режимі може спричинити поломку інших елементів системи і зробити ремонт дорогим. Для запобігання такої поломки рекомендуємо проводити чистку системи охолодження в сервісному центрі раз на півроку. Якщо все ж раптом поломка сталася, то не зволікайте з ремонтом.

Інший момент стосується термопасти, так як вона за декілька років виробляється і вже не так добре проводить тепло. А при інтенсивній роботі лептопа, іноді сильно висихає і перетворюється в камінь, тим самим майже не виконує свою функцію. Це може виявитися болісно не тільки для основних елементів — центрального процесора і відеочіпа, а й інших компонентів ноутбука.

Ми радимо почистити пристрій до настання спеки. Це вирішить більшість проблем одним махом.

Дайте ноутбуку адаптуватися до перепаду температур

Виносячи ноутбук на спекотне сонце і назад з охолодженого кондиціонером приміщення вимикайте його. При різкій зміні температурних умов всередині ноутбука утворюється конденсат, що може призвести до короткого замикання. Тому дозвольте ноутбуку адаптуватися до температури, а потім вже його включати. Також уникайте високу вологість повітря, яка підсилює утворення конденсації.

Не запускайте ресурсомісткі процеси

Перестаньте грати у «важкі» ігри, закрийте непотрібні вкладки, особливо в процесі зарядки. Якщо все ж вирішили пограти або відкрити декілька десяток вкладок в браузері, не тримайте такі процеси запущеними на протязі декількох годин поспіль. Вимикайте ноутбук на ніч, а не переводьте його в сплячий режим, як зазвичай.

Слідкуйте за температурою

Встановіть програму для контролю температури пристрою (на деяких моделях така програма може бути вже встановлена). З нею ви будете бачити реальну, вимірну в числах температуру, і не треба буде спиратися на суб'єктивні відчуття від шуму і нагрівання.

Не залишайте працюючий ноутбук в машині або будь-якому непровітрюваному, жаркому, замкнутому просторі. Температура в автомобілі в жаркий день досягає вище допустимих для ПК норм.

Використовуйте підставку для ноутбука

Швидше нагрівається працюючий ноутбук при розміщенні його на колінах, у ліжку, на ковдрі так як при цьому перекривається доступ повітря до охолоджуючої системи через отвори на нижній панелі корпусу ноутбука. У таких випадках використовуйте звичайну підставку під ноутбук, а бажано - охолоджуючу підставку. Вона підключається до ноутбука через роз'єм USB і допомагає працювати вбудованій системі охолодження ноутбука. Більшою мірою це актуально для геймерів. Така підставка здатна знизити температуру на 10-15 градусів і більше, в залежності від моделі.

Не залишайте блок живлення під прямими сонячними променями

Зарядний пристрій і так нагрівається при роботі ноутбука, не кажучи вже про дію прямих сонячних променів. Забезпечте блоку живлення природне охолодження, бережіть від прямого контакту з сонячними променями або щільними тканинами.

Робіть резервне копіювання даних

У спекотну погоду ця звичайна рекомендація набуває особливого змісту. Необхідно регулярно робити резервні копії, тоді проблеми з вінчестером не заподіють значних незручностей. Для цього потрібно не так вже й багато часу. Головне - налаштувати систему один раз, і про ці обов'язки можна більше не турбуватися.

Сподіваємося, ця стаття з нашими порадами допоможе вашому ноутбуку пережити спеку без поломок.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити