Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Як правильно користуватися ноутбуком і смартфоном на морозі

З приходом морозів можуть виникнути проблеми з роботою смартфона і ноутбука на вулиці. Низькі температури можуть бути небезпечними для наших мобільних пристроїв: заряд батареї смартфона зникає «на очах», користуватися телефоном в рукавичках неможливо, в ноутбуці може вийти з ладу екран, материнська плата, жорсткий диск, зростає знос Li-ion акумуляторної батареї, а різкі перепади температур і зовсім можуть вивести пристрій з ладу.

Як правильно користуватися ноутбуком і смартфоном на морозі

Як правильно користуватися ноутбуком і смартфоном на морозі

З приходом морозів можуть виникнути проблеми з роботою смартфона і ноутбука на вулиці. Низькі температури можуть бути небезпечними для наших мобільних пристроїв: заряд батареї смартфона зникає «на очах», користуватися телефоном в рукавичках неможливо, в ноутбуці може вийти з ладу екран, материнська плата, жорсткий диск, зростає знос Li-ion акумуляторної батареї, а різкі перепади температур і зовсім можуть вивести пристрій з ладу.

Як потрібно використовувати ноутбуки та смартфони при низьких температурах, щоб не заподіяти їм шкоди? Дане питання дуже важливе, адже перепад температур небезпечний для будь-якої техніки. Головним ворогом будь-якого мобільного пристрою є волога, в холодну пору року вона утворюється у вигляді конденсату. Конденсат, який утворюється всередині і зовні пристрою, може викликати корозію, завдати шкоди процесору, батареї та іншим компонентам. Ну а якщо ви помітили бульбашки вологи під екраном смартфона або він веде себе дивно, то краще звернутися в сервісний центр.

Пропонуємо кілька корисних порад експлуатації мобільної техніки в мороз, щоб уникнути неприємних наслідків.

Температурний режим

AMOLED-екрани смартфонів краще переносять морози, а ось кристали LCD-екранів при мінусових температурах втрачають чутливість і сенсор починає працювати повільно. Це відбувається через втрату кристалами здатності переміщатися, вони втрачають її під впливом низьких температур.

Навіть звичайне перенесення ноутбука в мороз піддає його небезпеці, не кажучи вже про використання. Параметри роботи матриці знижуються і картинка стає блідою і помітно більш інерційною, оскільки зменшуються кути поляризації рідких кристалів (можливо необоротне розшарування), аж до повного виходу з ладу. При тривалому перебуванні на морозі різко зростає знос літій-іонної акумуляторної батареї. Можуть з'явитися збої в роботі жорсткого диска (термокалібровка у останніх має обмежений діапазон ефективної дії). Пластиковий корпус стає більш крихким і може статися пошкодження корпусу. Також можуть постраждати і інші складові ноутбука - компоненти відеокарти, материнської плати і т. д., без яких ноутбук взагалі працювати не буде. Більшість ноутбуків мають діапазон робочих температур від +5 °C до +30 °C, але часто дотримуватися таких вимог не має можливості.

Ознайомтеся з інструкцією по експлуатації до своїх гаджетів щодо того, при якій температурі виробник рекомендує його використовувати. Як правило, в документації вказані допустимі температури, як зберігання, так і використання мобільної техніки. Виробники рекомендують дотримуватися швидкості зміни t не більше 15 °C на годину. Варто враховувати, що некоректна робота дисплея більшості популярних моделей смартфонів, а також затримки відгуку починаються від -5 °С до -10 °С. Охолодившись до позначки нижче -20 °C, гаджет взагалі може вимкнутися.

Тому радимо тримати ноутбук та інші комп'ютерну техніку на морозі не більше однієї години.

Зберігайте в чохлі

При транспортуванні ноутбуків, мобільних телефонів і планшетів використовуйте сумку чохол, щоб запобігти пошкодженню їх екранів, батарей і жорстких дисків та інших компонентів від холоду. Якщо на морозі доводиться бувати часто й довго, обзаведіться утепленим аксесуаром, щоб в ньому були спеціальні вставки з пористого матеріалу. Якщо з якихось обставин вам доводиться залишати пристрої, наприклад, в автомобілі на тривалий час при сильному морозі, загорніть їх в щільну тканину.

Щоб пальці рук не замерзли, використовуй для введення інформації сенсорні рукавички з струмопровідними нитками на кінчиках великого і безіменного пальців. Такі рукавички можна знайти в будь-якому магазині, впізнати їх можна по прошитим кінчикам.

Відключіть живлення

Намагайтеся не діставати смартфон на холоді без особливої необхідності. Якщо все ж довелося це зробити, закривайте його нижню частину долонею - так акумулятор буде охолоджуватися повільніше.

Якщо ви залишите свій ноутбук або планшет в сплячому режимі і не вимкнете його повністю, це зможе довше тримати його в теплі до тих пір, поки його батарея не розрядиться. Однак це також збільшує шанси на його пошкодження, якщо ви перебуваєте в русі. Так що краще повністю відключити живлення і дістати акумуляторну батарею (найвідчутнішу до морозу частину) і переносити її окремо в теплому місці.

Обігрів

Навіть якщо транспортування ноутбука по холоду було нетривалим, після заносу в тепле приміщення ні в якому разі не можна поспішати включати його. Перед його включенням в приміщенні дайте йому прогрітися до кімнатної температури. Чим довше ноутбук чи смартфон був на вулиці, тим довше не включай його, цей період може займати від 20 хвилин до 2 годин. Адже при зміні температури зовнішнього середовища в середині ноутбука утворюється конденсат, такий же, як і в телефонах (волога, що міститься в повітрі, при перепадах температур конденсується в краплі), який може стати причиною короткого замикання або корозії, і як наслідок - руйнування струмоведучих елементів всередині гаджета. А це загрожує не тільки виходом з ладу окремих компонентів, але і всього пристрою в цілому.

Додатковий акумулятор

Від морозів сильно страждає акумулятор мобільних пристроїв. Щоб він не втрачав своєї ємності і в підсумку остаточно не зіпсувався, заведіть ще одну батарею.

Якщо ви розумієте, що цілий день проведете на морозі, не забудьте прихопити з собою портативний зарядний пристрій - правда, вони точно також бояться холодів, тому їх місце також у внутрішній кишені одягу.

Можна встановити на смартфон одну з програм, що продовжують життя акумулятора: DU Battery Booster - Power Saver, Task Killer або Battery Doctor. Вони підкажуть, на скільки вистачить заряду при роботі різних додатків - при активній розмові, включеному Wi-Fi або запис на диктофон. Чим більше додатків запущено на смартфоні, тим швидше він розряджається, а в авіарежимі зарядки вистачить на більш довгий час, ніж з увімкненим приймачем FM або Bluetooth.

Використовуйте гарнітуру

Діставати без необхідності смартфон на морозі не варто, а приймати дзвінки краще за допомогою гарнітури. Під час розмови користуйтеся гарнітурою - так ви можете залишити смартфон в теплі, але при цьому вільно вирішувати свої щоденні завдання.

В підсумку, варто ще раз відзначити, що вплив холоду і морозу на гаджети - згубний і веде прямо до несправностей, тому ми і повинні їх берегти, щоб вони працювали якомога довше!

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити