Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Як вдихнути нове життя в старий ноутбук або ПК

Наявність старого ноутбука не означає, що він повинен працювати повільно, давати збій або використовувати лише застарілі програми. І не завжди недосконала робота старого пристрою пов'язана з поломками. Отримати вищу продуктивність, не витрачаючи багато грошей, не витрачаючи багато часу або не позбавляючись машини, до якої ви звикли, допоможуть дієві способи.

Як вдихнути нове життя в старий ноутбук або ПК

Як вдихнути нове життя в старий ноутбук або ПК

Наявність старого ноутбука не означає, що він повинен працювати повільно, давати збій або використовувати лише застарілі програми. І не завжди недосконала робота старого пристрою пов'язана з поломками. Отримати вищу продуктивність, не витрачаючи багато грошей, не витрачаючи багато часу або не позбавляючись машини, до якої ви звикли, допоможуть дієві способи. Прості прийоми можуть дати вашому старому ноуту на Windows нове життя.

F1Center зібрав добірку нескладних способів, які допоможуть вдихнути нове життя в застарілу систему.

Прискорьте запуск за рахунок оптимізації автозавантаження

Якщо після включення ноутбука, довго завантажується Windows та програми, що стартують відразу після запуску, змушують чекати щонайменше одну-дві хвилини варто перевірити, як багато програм завантажуються разом з ОС. Вони можуть призводити до не оптимізованої витрати апаратних можливостей вашого ПК.

Перші кілька хвилин після старту ПК є найважчими для операційної системи. Відбувається запуск процесів, необхідних коректного функціонування Windows. Також підвантажуються різні служби та системні утиліти. Дуже великий вплив на швидкість операційної системи впливають програми, які прописані в автозавантаженні. Чим їх більше – тим повільніше працює лептоп на старті. Сам собою софт не може завантажуватися в автоматичному режимі. Найімовірніше, ви просто дали йому дозвіл на це або просто забули зняти відповідну галочку під час встановлення. У будь-якому випадку, проблему дуже просто можна виправити. Розповідаємо найпростіші та найдієвіші способи.

Для того, щоб знайти список автозавантаження, відкрийте "Диспетчер завдань" (Ctrl+Alt+Del), потім перейдіть на вкладку "Автозавантаження", виберіть непотрібні програми та відключіть їх.

Очистіть ноутбук від сміття

Ви, напевно, помічали, як швидко працює пристрій із чистою ОС, коли все практично «літає». Причина в мінімальній кількості програм та відсутності сміття: кешів, тимчасових файлів, записів реєстру. Згодом усе це «добро» накопичується і починає гальмувати систему. Вихід — видалити мотлох, що зібрався. У зв'язку з цим рекомендується регулярно перевіряти комп'ютер на предмет небажаних програм. Для цього перейдіть в "Пуск" → "Параметри" → "Програми", пройдіться по списку й виділить все непотрібне.

Важливо: видаляти все підряд видаляти теж не варто, адже в списку програм відображаються і службові компоненти Windows, які відповідають за роботу системи. Якщо у вас виникли сумніви, найпростіший спосіб – звернутися в F1Center.

Звільніть місце на системному диску

Швидкість роботи операційної системи Windows безпосередньо залежить від кількості вільного простору на системному диску. Воно використовується для створення тимчасових файлів, збереження системних даних та інших важливих процесів, які впливають на швидкість роботи комп'ютера.

Для нормальної роботи оптимальною кількістю пам'яті на системному диску вважається не менше 20% його номінального простору. Якщо пам'яті на диску не вистачає, можна видалити непотрібні додатки або перенести дані на інший диск.

Для зручності можна налаштувати автоматичне очищення дисків. Для цього перейдіть в "Пуск" → "Параметри" → "Система" → "Пам'ять" → "налаштувати контроль пам'яті або запустити його". Тут вибираємо пункти даних, які потрібно видаляти і періодичність видалення.

Оновіть драйвери

Застарілі драйвери можуть викликати безліч проблем, особливо це стосується драйверів, пов'язаних з відео та звуком. Драйвер – це програмне забезпечення, яке дозволяє ОС взаємодіяти з апаратним забезпеченням, наприклад, з відеокартою. Використання сучасних версій драйверів дозволить прискорити роботу ПК і домогтися максимальної продуктивності.

Розробники поставляють спеціальні утиліти для перевірки актуальних оновлень драйверів. Наприклад, Lenovo - Lenovo vantage, MSI - msi app center і т.д, існують і універсальні утиліти для оновлення драйверів. Після запуску програма автоматично знаходить потрібні драйвери і завантажує їх на ноутбук.

Також ви можете відвідати веб-сайт виробника, щоб завантажити найактуальніший драйвер. Звернутися до виробника за допомогою оновлення драйвера. Якщо на ваш ноутбук поширюється гарантія, зверніться до виробника пристрою.

Чистка ноутбука від пилу

Якщо вчасно не провести чистку ноутбука, пил та бруд стає перепоною на шляху повітряного потоку і система охолодження перестає працювати. При підвищенні температури вище допустимих значень включаються захисні механізми, внаслідок чого перегріті пристрої переходять в режим збереження або взагалі відключаються. Коли перегрів стає критичним, ноутбук, як правило, відключається повністю. Таким чином, перегрів комплектуючих може служити причиною збоїв в роботі і привести до серйозної поломки. Інженери сервісного центру F1Center рекомендують проводити чистку системи охолодження з заміною термопасти мінімум один раз на рік.

Що ще можна зробити

Якщо пристрою стане зовсім зле, можна поставити "операційну систему" Chrome OS Flex, яка може працювати с комп'ютерами із застарілим залізом. Зазначимо що, Chrome OS Flex потрібен 64-бітний процесор і 4 гігабайти оперативної пам'яті. Це означає, що 32-бітові системи не підтримуються.

З апаратною начинкою справи інакше: щось оптимізувати або налаштувати вже не вийде. Допоможе лише заміна компонентів на більш продуктивні та сучасні. Але і в цьому немає нічого особливо складного. Коли ваш пристрій почне гальмувати наступного разу, запустіть "Диспетчер завдань" і подивіться, яка частина ПК навантажена найбільше: процесор, ОЗУ, жорсткий диск або відеокарта.

Зазвичай у старих апаратів «кульгає» пам'ять, що особливо помітно при запуску кількох додатків. Ресурсоємні програми часто повністю завантажують ще й процесор. Продуктивність дискової підсистеми теж має велике значення, хоч це й не очевидно на перший погляд.

Заміна шпиндельного HDD на SSD також може суттєво додати продуктивності старому апарату. Твердотільні накопичувачі відрізняються високою швидкістю запису та читання інформації. Це дозволяє помітно прискорити процедуру завантаження операційної системи, робочих та розважальних програм. Так встановлення SSD в ігровий ноутбук дозволить прискорити запуск ігрових програм та оптимізувати ігровий процес.

Таким чином замість апгрейда цілком, можна докупити один з комплектуючих.

Прискорити ноутбук може перевстановлення Windows. Якщо у вас одна із застарілих версій ОС, можливо, пора задуматися про перехід на новішу чи останню вірсію, наприклад на Windows 11. Це може прискорити роботу вашого гаджета. Перед переустановкою ОС обов'язково зробіть резервну копію важливих даних, щоб не втратити їх.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити