Кращі браузери для Windows. Топ 2019.
За значущістю в роботі браузер йде в ряду відразу за операційною системою. При його виборі варто звертати увагу на захищеність, надійність, зручність і швидкість в роботі, а також наявність підтримки стандартів w3c для правильного відображення сторінок. Отже, рейтинг найкращих браузерів для ОС Windows в 2019 році.
Кращі браузери для Windows. Топ 2019.
За значущістю в роботі браузер йде в ряду відразу за операційною системою. При його виборі варто звертати увагу на захищеність, надійність, зручність і швидкість в роботі, а також наявність підтримки стандартів w3c для правильного відображення сторінок.
Отже, рейтинг найкращих браузерів для ОС Windows в 2019 році.
Google Chrome
Google Chrome - найпопулярніший браузер в загальносвітовому масштабі. Швидкий, мінімалістичний в плані дизайну, підтримує всі необхідні технології, має величезну бібліотеку розширень і прекрасно дружить з усіма сервісами Google з коробки. У ньому вперше схрестили адресний рядок і пошукову систему. Ідея миттєво прижилася і стала використовуватися практично у всіх браузерах надалі. Є режим інкогніто, при якому не залишається ніяких слідів після відвідування сайтів. Пошукові запити можна вводити в голосовому режимі. Є фірмовий перекладач, здатний працювати в автоматичному режимі. Додаток було створено на основі вільної збірки Chromium з гібрида движків WebKit від Safari-браузера і V8. Першими публічну версію браузера з концепту зібрали в Google, назвавши її «Chrome». Великий упор в продукті зроблений на безпеку: є база фішингових, шкідливих ресурсів, яка регулярно оновлюється. Браузер працює з безліччю процесів, що володіють окремими низькими пріоритетами. Працює стабільно, інтерфейс простий, продуманий. Володіє своїм диспетчером завдань в «додаткових інструментах».Переваги:
- Відомий і простий дизайн, ергономічний інтерфейс;
- Кросплатформеність, швидка синхронізація даних по всіх пристроях;
- Окрема панель сервісів Google, які доступні під єдиним акаунтом;
- Сотні тисяч доповнень під всі мислимі завдання;
- Автоматичний режим і висока частота оновлень;
- Зручний режим «інкогніто»;
- Високий рівень безпеки і швидкості роботи, технологія Sandbox для захисту від зломів;
- Диспетчер завдань для моніторингу використовуваних ресурсів.
Недоліки:
- Браузер вимогливий до обсягу ОЗУ (потрібно не менше 2 Гб для стерпним роботи);
- Досить швидко садить батареї ноутбуків, неекономічний;
- Чи не підтримує Flash Player, начина з 42 версії;
- Багато розширення не мають російської локалізації.
- Google використовує свій браузер для збору інформації про користувачів, реклами комерційних проектів та іншого в такому дусі.
На сьогоднішній момент Google Chrome вважається кращим браузером для Windows 7 і Windows 8/10.
Mozilla Firefox
Mozilla Firefox - браузер, який традиційно користується популярністю у гиків. Безліч доповнень і розширень, вбудованих інструментів для роботи з кодом сторінок, моніторингу статистики просування, можливість швидкого створення скріншотів, блокувальники реклами, розширення для розвантаження файлів з Youtube і соціальних сервісів, хороший вбудований рідер з підтримкою великої кількості форматів - все це та інше роблять Firefox цікавим для різних категорій користувачів. Вільний браузер без реклами на основі фрішного движка Gecko. Має версії для ПК і всі мобільні платформи, є фірмовий аккаунт для синхронізації налаштувань.
Пропонується високий рівень безпеки даних користувача. Панель закладок у вигляді табів зручна і виглядає приємно. Витрачає трохи менше ресурсів системи, ніж у інших популярних рішень. Працює плавно, стабільно, хоча і не надто швидко (продуктивність можна налаштувати). Є підтримка WebVR і WASM для любителів іграшок. Оновлення за замовчуванням автоматичні. З коробки дуже багато налаштувань, цікавих веб-розробникам. Кастомізація інтерфейсу гнучка: можна міняти теми, параметри значків і панелі інструментів.
Переваги:
- Добре підходить для веб-розробників завдяки великій кількості вбудованих інструментів і додатково встановленим плагінам;
- Можна детально налаштувати під себе, домігшись індивідуального виду і набору можливостей;
- У комплекті йдуть плагіни безпеки NoScript і AdBlock;
- Зручна вбудована читалка документів;
- Бічна панель закладок (Ctrl + B) зручна в обігу;
- Висока надійність.
Недоліки:
- За швидкістю роботи поступається браузерам на движку WebKit;
- Чим більше встановлених плагінів, тим очевидніше падіння продуктивності;
- Інтерфейс виглядає перевантаженим опціями, що може відлякати новачків;
- Іноді виявляється не здатний відобразити вміст сторінок через відсутність підтримки чогось там;
- Споживає багато ОЗУ, ненажерливий.
Opera
Opera - той самий браузер, який до епохи сенсорних смартфонів був мало не єдиним способом нормально посёрфіть Інтернет з мобільника. На ринку з 1994 З 2013 використовує ту ж технологію (V8 + WebKit), що і Chrome. Має високу продуктивність, особливо в режимі турбо з використанням хмарних технологій. Швидкість хороша навіть при поганому Інтернеті, батарею садить помірно, інтерфейс звичний і зручний.
Браузер має вбудований VPN, безкоштовний і нормально працює. Підтримує розширення і має одну з найкращих панелей швидкого доступу до сайтів. Є вбудований блокувальник реклами, поштові та картографічні сервіси. Можна використовувати голосове керування, є персональна стрічка новин. Часто виходять нові версії, в тому числі, тестові з експериментальними функціями. Зовнішній вигляд можна налаштувати, змінюючи обкладинки, шрифти і інше. Дозволяє дивитися відео в спливаючих вікнах. Розумний рядок пошуку, синхронізація налаштувань під єдиним акаунтом та інші звичні речі присутні.
Переваги:
- Наявність режиму економії батареї;
- Режим «турбо», помітно прискорює завантаження сторінок при економії трафіку;
- Підтримка безлічі гарячих клавіш;
- Зручна експрес-панель;
- Підтримка віджетів;
- Вбудований сканер фішингових модулів;
- Вбудований VPN і блокувальник рекламних банерів;
- Є версії під всі типи платформ, часті оновлення.
Недоліки:
- Середній рівень надійності і безпеки роботи;
- Досить високі системні вимоги в режимі за замовчуванням;
- Часті збої при роботі з WML (відображення структури контенту на мобільних пристроях).
Internet Explorer
Internet Explorer - рідний браузер Windows. Качати інші програми для серфінгу Мережі через нього давно стало доброю традицією. Розробка завершилася з виходом Edge. До актуальних браузерів не дотягує по довгому переліку ознак. Швидкість роботи вище середнього, інтерфейс простий, класичний. Підтримує все необхідне для коректного відображення контенту сучасних сайтів. Рівень безпеки нижче середнього: довгий час був вікном для вірусів і атак всіх мастей на ПК з Windows на борту. Проте, багато хто звик його використовувати, з цієї причини до сих пір входить в рейтинги.
IE 11 версії може похвалитися наявністю режиму приватності, підтримує кешування для підвищення швидкості роботи. Розробники його використовують для налаштування роутері, для всього іншого є рішення краще. Мінімальна кількість доповнень, корисних налаштувань, застарілий дизайн, вбудованих фірмових фішок майже немає, крім фільтра SmartScreen і магазину надбудов зі скромним асортиментом. Зате в ньому працює апаратне прискорення. За рахунок цього швидкість завантаження сторінок висока, але плавної анімації немає, тому все одно робота браузера виглядає трохи смиканою.
Переваги:
- Йде в комплекті з Windows, не вимагає окремої установки;
- Непогана швидкість завантаження сторінок;
- У старшій версії виправлено більшість дірок безпеки;
- Адресний рядок об'єднаний з пошуком;
- Наявність фільтра SmartScreen;
- Використовує апаратне прискорення для відображення сторінок.
Недоліки:
- Мінімальна функціональність;
- Мало розширень;
- Застарілий дизайн.
Safari
Safari - фірмовий браузер від Apple. Підтримка версії для Windows припинилася ще в 2012 році - версія Safari 5.1.7 (5.34.57.2) для Windows була останньою, і вона вже застаріла і не оновлюється, але доступна для скачування з офіційного сайту. Проте, його досі деякі використовують. Виділяється пристойною швидкістю роботи і характерним інтерфейсом. Все це перекривається відсутністю підтримки безлічі сучасних технологій. Браузер не може відобразити вміст багатьох сайтів, в тому числі, YouTube і навіть, так скажемо, рідного Apple.com. Це основна проблема.
Можна відзначити цікавий режим роботи з закладками (головний екран), підтримуються розширення, є зручні інструменти для зберігання статей - список для читання і вбудований рідер, але все це вже неважливо. Движок WebKit, який використовується для його створення, ліг в основу Chrome і багатьох інших популярних браузерів. Актуальні версії тепер працюють тільки в продуктах з фірмовими ОС, будучи їх частиною, - Mac, iPhone і т. д.
Переваги:
- Фірмовий інтерфейс, який багатьом припав до душі;
- Хороша швидкість роботи.
Недоліки:
- Підтримка і розвиток припинилися, браузер повністю втратив актуальність для платформи Windows.