Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Не працюють USB-порти на ноутбуці – шляхи вирішення проблеми

USB-порти є важливою складовою сучасних ноутбуків. Вони дозволяють підключати різноманітні пристрої, такі як флешки, зовнішні жорсткі диски, принтери, клавіатури, миші і багато інших.

Не працюють USB-порти на ноутбуці – шляхи вирішення проблеми

Не працюють USB-порти на ноутбуці – шляхи вирішення проблеми

Не працюють USB-порти на ноутбуці – шляхи вирішення проблеми

USB-порти є важливою складовою сучасних ноутбуків. Вони дозволяють підключати різноманітні пристрої, такі як флешки, зовнішні жорсткі диски, принтери, клавіатури, миші і багато інших. Однак, іноді можуть виникати проблеми, коли USB-порти не працюють на ноутбуці. В цій статті ми розглянемо причини цих проблем і запропонуємо кілька способів вирішення несправності.

Електроживлення

Якщо пристрій USB працює від акумулятора, переконайтеся, що акумулятор належним чином встановлений та працює. Якщо пристрій USB працює від зовнішнього джерела живлення, переконайтеся, що всі силові з'єднання надійно захищені, а шнур живлення під'єднано до джерела живлення.

Перевірка стану портів

Перш за все, переконайтеся, що проблема не зумовлена самими портами USB. Підключіть інший пристрій до того самого порту, який не працює, або спробуйте підключити його до іншого порту USB на ноутбуці. Якщо новий пристрій працює, то проблема, мабуть, полягає в попередньому пристрої, який ви спробували підключити. У такому випадку перевірте, чи правильно підключений цей пристрій та чи не має він пошкоджень.

Перезавантаження ПК

Інколи просте перезавантаження лептопа може вирішити проблему з несправними USB-портами. Завершіть всі робочі програми, збережіть вашу роботу і перезапустіть ПК. Після перезавантаження спробуйте підключити пристрій до порту USB, щоб перевірити, чи вирішена проблема.

Інші USB пристрої

Ще одна проблемна ситуація з USB-портами виникає при одночасному підключенні до ноутбука великої кількості зовнішніх пристроїв. Наприклад, до чотирьох портів вже підключено три гаджета (планшет, телефон і зовнішній HDD), після чого додаємо ще і флешку. Іноді такий накопичувач просто не буде виявлятися системою – а перевірити припущення дозволяє вимикання 1-2 периферійних пристроїв.

Найчастіше така ситуація виникає не при підключенні периферії безпосередньо до лептопу, а при використанні «хаба» (USB-концентратора, збільшує кількість підключень). Вирішити проблему можна, зменшивши кількість підключених пристроїв – а ще краще, прибравши концентратор, підключивши всі гаджети безпосередньо.

Налаштування системи

Працюючий від акумулятора ноутбук може автоматично відключати деякі контролери і для економії енергії – особливо, якщо заряд батареї наближається до критичних значень.

В цій ситуації, в першу чергу, слід підключити ноутбук до мережі, а потім змінити параметри електроживлення, виконавши наступні кроки:

  • Відкрийте диспетчер пристроїв.
  • Виберіть гілку, що позначає контролери послідовної шини.
  • Знайдіть і відкрийте підрозділ кореневого концентратора USB.
  • Відкрийте подвійним кліком властивості концентратора і перейдіть до налаштувань електроживлення.

Якщо проблема полягала в неправильних налаштуваннях споживання енергії, з-за яких ноутбук автоматично відключав порти, тут буде встановлена галочка на пункті, що дозволяє відключення живлення концентратора. Прибравши її, можна повернути працездатність портів. Дії повторюються для кожного концентратора, якщо на ноутбуці їх кілька.

Налаштування BIOS

У деяких випадках несправні USB-порти можуть бути пов'язані з налаштуваннями BIOS. Для доступу до BIOS зазвичай необхідно натиснути певну клавішу (наприклад, Delete, F2 або F10) під час запуску ноутбука, перед завантаженням операційної системи. У розділі BIOS знайдіть налаштування USB і переконайтеся, що вони ввімкнені. Збережіть зміни і перезавантажте комп'ютер.

Оновлення контролера

Відновлення або оновлення драйвера USB-контролера може вирішити проблему з несправними портами. Відкрийте «Диспетчер пристроїв», натиснувши праву кнопку миші на кнопці "Пуск" і обравши "Диспетчер пристроїв" зі списку. Розгорніть розділ "Контролери USB" і знайдіть USB-контролери. Натисніть праву кнопку миші на кожному з контролерів і виберіть "Оновити драйвер". Слідуйте інструкціям майстра оновлення драйверів і перезавантажте ноут після завершення процесу.

Видалення контролера

Якщо оновлення драйверів не вирішить проблему, спробуйте видалити USB-контролери і дозвольте їм автоматично встановитися після перезавантаження ноутбука. У Диспетчері пристроїв натисніть праву кнопку миші на USB-контролері і виберіть "Видалити пристрій". Після цього перезавантажте пристрій. ОС автоматично встановить відповідні драйвери USB-контролера при наступному запуску.

Реєстр Windows

Іноді проблеми з USB-портами можуть бути пов'язані з помилками в реєстрі операційної системи. Запустіть редактор реєстру, натиснувши комбінацію клавіш Win + R і введіть "regedit" в поле виконання. У редакторі реєстру перейдіть до наступного шляху: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USB. Знайдіть підключення "Start" і переконайтеся, що й вона має значення "3". Якщо значення відрізняється, змініть його на "3" і збережіть зміни. Перезавантажте гаджет і перевірте роботу USB-портів.

Загалом, в цій статті ми розглянули кілька способів вирішення проблеми з несправними USB-портами на ноутбуку. Почніть з перевірки стану портів і перезавантаження ПК, оновіть драйвери USB-контролера, спробуйте видалити та автоматично встановити контролери, а також перевірте реєстр Windows. Запам'ятайте, що деякі з цих кроків можуть вимагати адміністративних привілеїв.

Якщо жоден з цих способів не вирішує проблему, рекомендуємо звернутися до фахівців або служби підтримки виробника вашого ноутбука для отримання додаткової допомоги.

Зараз, коли ви ознайомилися з кількома основними способами вирішення проблеми з несправними USB-портами на ноутбуці, варто також врахувати кілька додаткових порад, які можуть допомогти вам у вирішенні цієї проблеми. Ось кілька додаткових кроків, які ви можете спробувати:

  • Виконайте сканування на наявність шкідливих програм. Деякі віруси або шкідливі програми можуть впливати на роботу USB-портів. Використовуйте надійне антивірусне програмне забезпечення для проведення повного сканування вашої системи та видалення будь-яких виявлених загроз.
  • Перевірте, чи має ваш ноутбук останні оновлення операційної системи. Іноді проблеми з USB-портами можуть бути вирішені завдяки встановленню оновлень, які виправляють помилки та усувають несправності.
  • Перевірте фізичний стан USB-портів. Іноді проблема може бути пов'язана з пошкодженим або зламаним портом. Уважно огляньте порти USB на наявність подряпин, загнутого контакту або будь-яких видимих пошкоджень. Якщо ви помічаєте будь-які проблеми, зверніться до фахівця для ремонту або заміни порту.
  • Перевірте наявність конфліктів програм. Деякі програми або драйвери можуть викликати конфлікти, що призводять до несправностей USB-портів. Спробуйте вимкнути або видалити недавно встановлені програми та перевірити, чи працюють USB-порти після цього.

Загалом, розглянуті способи, а також додаткові поради, мають допомогти вирішити проблему з несправними USB-портами на ноутбуці. Якщо порт все ще не працює, цілком можливо, що проблема пов'язана саме з обладнанням. «USB-порти» досить крихкі, а «USB-флеш-накопичувачі» можуть виступати як важелі тиску на них, руйнуючи електричні роз'єми всередині портів. Це спостерігається досить часто в ноутбуках, коли користувач прибирає ноутбук в сумку і забуває вийняти USB-накопичувач. Зазвичай, така несправність може бути виправлена фахівцем. Ймовірно, вам доведеться звернутися до сервісу ремонту комп'ютерів, щоб виправити неполадку.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити