Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Не працює мікрофон на ноутбуці: кроки для усунення проблеми

Мікрофон на ноутбуці є невід'ємною складовою. Але, на жаль, можуть виникати ситуації, коли мікрофон перестає працювати, що призводить до обмежень у використанні цінного функціоналу.

 Не працює мікрофон на ноутбуці: кроки для усунення проблеми

Не працює мікрофон на ноутбуці: кроки для усунення проблеми

Мікрофон на ноутбуці є невід'ємною складовою. Але, на жаль, можуть виникати ситуації, коли мікрофон перестає працювати, що призводить до обмежень у використанні цінного функціоналу.

Якщо виникає проблема неробочого мікрофона на ноутбуці, не панікуйте. У цій статті ми розглянемо основні поради та кроки, які допоможуть вам відновити роботу мікрофона і знову насолоджуватись безперебійним аудіо-записом та відеозв'язком.

Необхідно врахувати, що деякі рішення можуть бути простими і вимагати всього кілька кліків, тоді як інші можуть потребувати більш глибокої діагностики або додаткової допомоги фахівців. Все залежить від конкретної причини, яка стоїть за несправністю мікрофона.

Якщо мікрофон на вашому ноутбуці не працює, ось кілька кроків, які можна виконати для вирішення проблеми:

 • Перевірте налаштування звуку: Переконайтеся, що мікрофон не вимкнуто або приглушено в налаштуваннях звуку. У Windows відкрийте "Панель керування" або "Налаштування" звуку та перевірте наявність активованого мікрофона.

 • Перезавантажте комп'ютер: Іноді просте перезавантаження може вирішити тимчасову проблему з мікрофоном.

 • Перевірте підключення мікрофона: Якщо ви використовуєте зовнішній мікрофон, переконайтеся, що він правильно підключений до відповідного входу або порту на вашому ноутбуці. Спробуйте підключити його до іншого порту, щоб виключити можливість проблеми з портом.

 • Поновіть або перевстановіть драйвери звуку: Можливо, проблема з мікрофоном пов'язана зі застарілими або пошкодженими драйверами звуку або налаштуваннями чи драйверами відеокамери. Ви можете оновити драйвери через "Диспетчер пристроїв" у Windows або завантажити останні версії драйверів з веб-сайту виробника вашого ноутбука.

 • Використайте оточення звуку для діагностики: У Windows є вбудоване засіб діагностики звуку, який може допомогти виявити проблему з мікрофоном. Увійдіть у "Налаштування" або "Панель керування", перейдіть до розділу "Звук" і знайдіть вкладку "Діагностика". Слідуйте інструкціям, щоб протестувати мікрофон і отримати рекомендації щодо вирішення проблеми.

 • Перевірте наявність конфліктів програм: Іноді інші програми можуть конфліктувати з мікрофоном, що призводить до його неправильної роботи. Закрийте всі програми, які можуть використовувати аудіо (наприклад, програми для відеозв'язку або запису звуку) і перевірте, чи почав мікрофон працювати.

 • Використання антивірусного програмного забезпечення: Деякі антивірусні програми можуть блокувати доступ до мікрофону з метою захисту приватності. Перевірте налаштування вашого антивірусного програмного забезпечення і перевірте, що доступ до мікрофону дозволено для необхідних програм або вимкніть тимчасово антивірусний захист, щоб переконатися, що це не обмежує роботу мікрофону.

 • Використайте засоби відновлення системи: Якщо проблема з мікрофоном з'явилася після встановлення нового програмного забезпечення або зміни налаштувань системи, ви можете спробувати скористатися засобами відновлення системи, такими як "Системна точка відновлення" у Windows. Це дозволить відкотити систему до попереднього стану, коли мікрофон працював належним чином.

 • Оновіть операційну систему та програмне забезпечення: Впевніться, що ваша операційна система та встановлене програмне забезпечення оновлені до останньої версії. Іноді виробники випускають оновлення, які включають виправлення для проблем зі сумісністю та вирішують проблеми з аудіо.

 • Перевірте фізичний стан мікрофона: Огляньте мікрофон на наявність пошкоджень або забруднень. Переконайтеся, що мікрофон не покритий пилом або брудом, що може перешкоджати правильній роботі. Якщо є ознаки фізичних пошкоджень, зверніться до сервісного центру для ремонту або заміни мікрофона.

 • Використовуйте зовнішній USB-мікрофон: Як альтернативний варіант, ви можете використовувати зовнішній USB-мікрофон. Підключіть його до порту USB вашого ноутбука і переконайтеся, що налаштування звуку налаштовано для використання цього мікрофона. Це може бути тимчасовим рішенням, поки ви не вирішите проблему з внутрішнім мікрофоном.

Якщо жоден із вищезазначених кроків не вирішив проблему з мікрофоном, можливо, в ньому є апаратний дефект або складніша проблема, яку ви не можете вирішити самостійно. У цьому випадку ми рекомендуємо звернутися до фахівця або сервісного центру, які зможуть діагностувати проблему та здійснити ремонт, якщо це необхідно.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити