Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Не заряджається ноутбук: причини та способи вирішення

Незважаючи на те, що існує безліч факторів, які можуть вплинути на втрату заряду батареї ноутбука, ми розглянемо неполадки із зарядкою девайсу, з якими найчастіше стикаються наші клієнти, а також шляхи їх усунення.

Не заряджається ноутбук: причини та способи вирішення

Не заряджається ноутбук: причини та способи вирішення

Незважаючи на те, що існує безліч факторів, які можуть вплинути на втрату заряду батареї ноутбука, ми розглянемо неполадки із зарядкою девайсу, з якими найчастіше стикаються наші клієнти, а також шляхи їх усунення.

Переконайтеся, що ноутбук підключено до мережі

Перш ніж робити будь-що, переконайтеся, що розетка змінного струму та вилки ноутбука надійно закріплені. Перевірте блок адаптера змінного струму і переконайтеся, що всі шнури, що знімаються, повністю вставлені. Потім переконайтеся, що батарея правильно встановлена у своєму відсіку, і все гаразд із контактами батареї або ноутбука.

Зрештою, з'ясуйте, чи пов'язана проблема взагалі з ноутбуком. Спробуйте підключити шнур живлення до іншої розетки, щоб перевірити, чи немає короткого замикання або запобіжника, що перегорів. Якщо він підключений до мережевого фільтра або подовжувача, вийміть його та підключіть безпосередньо до стіни.

Огляньте шнури живлення

Шнури живлення – це тендітні та чутливі інструменти для ПК, які цілком можуть бути причиною того, що ваш ноутбук не заряджається, коли він підключений до мережі. Огляньте шнури живлення, торкнувшись їх по всій довжині на наявність нетипових згинів, розривів або деформацій, які можуть вказувати на фізичне ушкодження.

Якщо ви виявите, що ваш шнур деформувався, замінити пошкоджений кінець шнура живлення буде найпростішим рішенням.

Перевірте стан зарядного порту ноутбука

Підключення адаптера змінного струму до роз'єму живлення ноутбука має бути простим та зручним. Якщо ви зіткнетеся з будь-якими труднощами, будь то скупчення пилу або хитка посадка, ваша проблема, швидше за все, полягає в тому, що ви не можете встановити безпечне з'єднання адаптера з пристроєм.

Якщо роз'єм вашого ПК забруднений пилом та сміттям, спробуйте його очистити. Якщо ваші точки з'єднання хитаються, проблема серйозніша. Це може бути індикатором того, що ваш роз'єм живлення був зламаний зсередини корпусу. Щоб виправити це, необхідно звернутися до сервісу ремонту ноутбуків.

Перевірте цілісність акумулятора

Якщо ваш ноутбук постачається зі знімною батареєю, вийміть її та утримуйте кнопку живлення протягом приблизно 15 секунд, щоб повністю розрядити пристрій. Потім, підключіть кабель живлення та увімкніть ноутбук. Якщо ноутбук увімкнено правильно, це означає, що адаптер живлення працює правильно, і проблема, ймовірно, пов'язана з несправною батареєю. Можна перевстановити акумулятор і повторити спробу - можливо, акумулятор просто погано сів.

Якщо в нижній частині ноутбука немає видимого відсіку для батареї, він може бути вбудований в ноутбук (як і більшість комп'ютерів Mac), і вам доведеться або відкрити його самостійно, або звернеться до фахівця для перевірки батареї.

Несправність програмного забезпечення

Збої в роботі програмного забезпечення виникають, коли старіють драйвери вашого ноутбука. Застарілий драйвер може змусити ваш ПК відмовитися від живлення адаптера змінного струму. Переустановка драйвера батареї – це швидке та просте вирішення такої проблеми.

Перевірте налаштування у Windows або macOS

У Windows 10 відкрийте меню "Пуск" і знайдіть "Параметри живлення та сну", потім натисніть посилання "Додаткові параметри живлення". (У більш старих версіях Windows відкрийте панель керування та знайдіть "Електроживлення".) Натисніть "Змінити параметри плану" і візуально переконайтеся, що все налаштовано правильно.

Слідкуйте за неправильними параметрами батареї, дисплея та режиму сну. Наприклад, налаштування батареї може спричинити проблеми, якщо комп'ютер вимкнеться за низького рівня заряду батареї або встановіть занадто високий відсоток низького рівня заряду батареї.

Ви також можете призначити такі дії, як перехід у сплячий режим та вимкнення, коли кришка закрита або натиснута кнопка живлення. Якщо ці налаштування були змінені, легко запідозрити збій живлення, навіть якщо немає фізичних проблем із акумулятором або зарядним кабелем. Найпростіший спосіб переконатися, що ваші налаштування не викликають проблем, це відновити налаштування профілю живлення за умовчанням.

Користувачі Mac можуть відкрити «Системні налаштування» -> «Економія енергії» та переглянути свої налаштування. Налаштування Mac регулюються за допомогою повзунка, що дозволяє вибрати час, протягом якого комп'ютер може не діяти, доки не перейде в режим сну. Якщо інтервал занадто короткий, ви можете запідозрити проблеми з батареєю, коли справжнім винуватцем є налаштування.

Не забудьте перевірити ці параметри як живлення від батареї, так і живлення від мережі. Ви можете повернутися до налаштувань за замовчуванням, щоб побачити, чи проблема не змінюється.

Перегрів батареї ноутбука

Акумулятори виділяють тепло, коли працюють для живлення ноутбука. Їхній перегрів може викликати безліч серйозних проблем. Підвищення температури батареї може призвести до пропуску запалювання датчика, що зрештою повідомить вашу систему про те, що батарея або повністю заряджена, або відсутня, викликаючи проблеми із зарядкою. Ви навіть можете виявити, що ваша система вимикається, щоб запобігти перегріву батареї та пожежі. Вимкніть систему, дайте їй трохи охолонути і знайдіть час, щоб переконатися, що вентиляційні отвори не забиті пилом і не закриті ковдрами.

Проблема перегріву зазвичай виникає через засміченість системи охолодження та суху термопасту. Також цей дефект може виникнути, якщо користуватися девайсом у задушливих/запилених приміщеннях. У спекотну пору року ця причина є однією з перших у переліку, чому батарея для ноутбука не заряджається.

Не заряджається новий ноутбук

Пристрої «з конвеєра» мають встановлену ліцензійну систему. У цьому випадку батарея абсолютно нового ноутбука може не заряджатися або через заводський дефект або неправильну ініціалізацію акумулятора.

Допомогти девайсу можна так:

  • У включеного девайса відключити зарядку, акумулятор не чіпати.
  • Натисніть та утримуйте клавішу живлення, перш ніж вимкнути апарат.
  • Підключити блок живлення.
  • Зачекати чверть години.

Процедура закінчується включенням апарату.

Проблеми всередині

Коли ви пробували інші кабелі живлення та батареї, перевірили ще раз свої налаштування, виправили будь-які потенційні проблеми з програмним забезпеченням — проблема, швидше за все, знаходиться всередині машини. Можливо, зараз саме час звернутися до сервісного центру.

Деякі внутрішні деталі можуть викликати проблеми, якщо вони несправні або виходять із ладу. Загальні винуватці включають несправну материнську плату, пошкоджені ланцюги заряджання та несправні датчики батареї.

Майте на увазі, що батареї зношуються з віком. Після певної кількості циклів жодна батарея не триматиме стільки заряду, скільки раніше нова.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити