Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Ноутбук не бачить диск SSD: що робити?

В сучасному світі інформації, ноутбуки із SSD-дисками стали стандартом швидкодії та ефективності. Однак, іноді можуть виникнути проблеми, коли ваш ноутбук не розпізнає SSD. Це може бути розчаруванням для користувачів, але не варто панікувати.

Ноутбук не бачить диск SSD: що робити?

Ноутбук не бачить диск SSD: що робити?

В сучасному світі інформації, ноутбуки із SSD-дисками стали стандартом швидкодії та ефективності. Однак, іноді можуть виникнути проблеми, коли ваш ноутбук не розпізнає SSD. Це може бути розчаруванням для користувачів, але не варто панікувати. У цій статті ми розглянемо основні причини такої неполадки та порадимо, як це виправити.

1. Перевірка фізичного підключення SSD

Перш за все, переконайтеся, що SSD фізично підключений до вашого ноутбука. Відключіть ноутбук, зніміть батарею (якщо можливо), відкрийте кришку, під якою розташований SSD, та переконайтеся, що кабелі підключені належним чином. Іноді просте перепідключення може вирішити проблему.

2. Перевірка BIOS/UEFI налаштувань

Слід переконатися, що ваш біос або uefi правильно налаштований для розпізнавання SSD. Увійдіть в біос, перейдіть до розділу зберігання, та переконайтеся, що SSD визначено в списку пристроїв.

3. Перевірка кабелів та портів

Подряпини або пошкодження кабелів можуть призвести до втрати зв'язку між SSD та материнською платою. Перевірте, чи всі кабелі цілі та чи немає слідів фізичних пошкоджень. Також, перевірте роботу портів, можливо, вони вимагають очищення або ремонту.

4. Перевірка Драйверів

Неправильні чи застарілі драйвери можуть призвести до проблеми невпізнавання SSD. Оновіть драйвери контролера SATA або NVMe з офіційного веб-сайту виробника ноутбука або материнської плати.

Інша можлива ситуація - SSD виявлено, але не відображається в "Мій комп'ютер". Це тому, що драйвер диска встановлено неправильно. Ви можете спробувати інсталювати драйвер SSD, щоб перевірити, чи це вирішило проблему.

  • Клацніть правою кнопкою миші на "Цей комп'ютер" і виберіть "Керування". У розділі «Службові програми» натисніть «Диспетчер пристроїв».
  • Зайдіть до розділу "Дискові пристрої". У ньому повинні бути перелічені пристрої зберігання даних, які ви підключили до свого комп'ютера.
  • Клацніть правою кнопкою миші SSD і виберіть «Видалити пристрій».
  • Вийміть SSD та перезапустіть систему. Спробуйте знову підключити SSD, щоб перевірити, чи його визначає Windows 10.

5. Використання Диспетчера Девайсів у Windows

У Диспетчері Девайсів можна перевірити, чи SSD визначено правильно та чи є конфлікти. Увійдіть в «Диспетчер Девайсів», розгорніть розділ «Дискові пристрої», і переконайтеся, що ваш SSD відображається та не має позначки помилки.

6. SSD не відображається, тому що буква диска відсутня чи конфліктує

Іноді ваш SSD не відображається через те, що літера SSD відсутня або конфліктує з іншим диском, і Windows не може її розпізнати. Ви можете вирішити цю проблему, вручну призначивши SSD нову літеру диска у програмі «Керування дисками».

Щоб призначити SSD нову букву диска, клацніть правою кнопкою миші «Цей комп'ютер», виберіть «Керування». У розділі «Накопичувачі» натисніть «Управління дисками». Потім клацніть правою кнопкою миші по розділу SSD і виберіть пункт «Змінити букву диска або шлях до диска…».

7. SSD не відображається, тому що не ініціалізований

Якщо ви придбали новий SSD і він не відображається в «Провіднику» Windows, швидше за все, він може «не ініціалізований». Ви повинні ініціалізувати диск, перш ніж диспетчер логічних дисків зможе отримати доступ до нього.

Крім того, якщо старий SSD показує помилку "диск невідомий, не ініціалізований", причина та ж. У цих двох ситуаціях, щоб вирішити проблему, ви можете спробувати підключити SSD до іншого робочого ноутбука, щоб перевірити, чи повідомляє він про ту ж помилку. В іншому випадку вам потрібно буде ініціалізувати SSD у Windows.

Щоб ініціалізувати SSD, виконайте такі дії:

  1. Відкрийте керування дисками на вашому комп'ютері.
  2. Знайдіть і клацніть правою кнопкою миші SSD, який хочете ініціалізувати, а потім натисніть «Ініціалізувати диск».
  3. У діалоговому вікні "Ініціалізація дисків" виберіть диск(и) для ініціалізації. Ви можете вибрати стиль розділів: "основний завантажувальний запис" (MBR) або "таблиця з розділами GUID" (GPT).

8. SSD не відображається, тому що файлова система не підтримується

Проблеми з файловою системою в основному відображаються як "RAW", "Вільний простір" або "Нерозподілений простір". Щоб виправити проблеми із файловою системою, достатньо переформатувати диск.

Пам’ятайте, форматування диска призведе до видалення даних на диску. Перед форматуванням необхідно створити резервну копію даних, щоб відновити дані з відформатованого SSD.

9. Перевірка SSD на інших пристроях

Якщо після виконання усіх вищезазначених дій проблема не вирішується, спробуйте підключити SSD до іншого комп'ютера або використати зчитувач SSD. Це дозволить вам визначити, чи проблема у самому SSD чи в ноутбуці.

Якщо ваш ноутбук не впізнає SSD зазвичай проблему можна вирішити за допомогою приведених кроків у статті. Якщо вам не вдасться самостійно усунути несправність, ви можете завжди звернутися в наш сервісний центр F1Center, де кваліфіковані фахівці допоможуть вам вирішити це завдання і найшвидше повернутися до повноцінної роботи з вашим SSD-накопичувачем.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити