Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Ноутбук не включається: основні ситуації і виходи з них

Ноутбук — невід'ємна частина нашого повсякденного життя. Але що робити, якщо ви раптово зіткнулися з проблемою, коли ваш улюблений пристрій не запускається? У цій статті ми розглянемо основні причини, з яких може не вмикатися ноутбук і шляхи виходу з таких ситуацій.

Ноутбук не включається: основні ситуації і виходи з них

Ноутбук не включається: основні ситуації і виходи з них

Ноутбук — невід'ємна частина нашого повсякденного життя. Але що робити, якщо ви раптово зіткнулися з проблемою, коли ваш улюблений пристрій не запускається? У цій статті ми розглянемо основні причини, з яких може не вмикатися ноутбук і шляхи виходу з таких ситуацій.

Несправність блока живлення

Одна з найпоширеніших причин, чому ноутбук не вмикається - це проблеми з блоком живлення. Перевірте, чи підключено зарядний пристрій до розетки та ноутбука. Порада: спробуйте відключити блок живлення від ноутбука, перевірте його на наявність пошкоджень або надмірного нагрівання. Потім знову підключіть його і спробуйте ввімкнути ноутбук.

Поломка кнопки включення

Якщо при натисканні на кнопку запуску змінився звук або хід (вона провалюється, не повертається у вихідне положення), то проблема може бути в ній. У деяких моделях для доступу до "нутрощів" кнопки достатньо зняти клавіатуру, в інших потрібно проводити повне розбирання.

Проблема може бути із пружиною, вставкою (прокладкою), мембраною, контактами, шлейфом живлення. Виправити ситуацію допоможе заміна кнопки чи окремих її елементів.

Порушення контактів у роз'ємах

Іноді ноутбук може не вмикатися через невірний контакт в роз'ємах. Спробуйте обережно вийняти і знову вставити батарею та зарядний кабель у їхні роз'єми. Впевніться, що вони правильно і міцно вставлені. Пайкою або заміною усувається проблема з гніздами. Вони або провалюються через пошкоджене кріплення, або перегорають контакти.

Витік статичної електрики

Ще однією можливою причиною проблеми з запуском може бути накопичення статичної електрики. Відключіть ноутбук від джерела живлення, вийміть батарею, якщо вона з’ємна та не вбудована усередині корпусу ноутбука, і затримайте кнопку включення на 15-20 секунд, щоб розрядити статичну електрику. Потім поверніть батарею і спробуйте увімкнути ноутбук.

Проблеми з оперативною пам'яттю

Несправність оперативної пам'яті також може спричинити проблему з запуском. Вийміть планку оперативної пам'яті, очистіть контакти від пилу і забруднень, а потім знову встановіть її на своє місце. Спробуйте увімкнути ноутбук без неї, а потім, якщо все буде працювати, знову встановіть її.

Кулери працюють, але екран залишається чорним

Якщо ви чуєте, що кулери працюють, але екран залишається чорним, це може бути проблемою з відеокартою або матрицею ноутбука. Спробуйте підключити ноутбук до зовнішнього монітора через порти HDMI або VGA. Якщо на зовнішньому моніторі відображається зображення, це означає, що проблема, швидше за все, в інверторі або матриці ноутбука.

Проблеми з екраном

Неполадки точно пов'язані з дисплеєм, якщо після запуску почуєте звук привітання Windows.

Можливі такі варіанти:

  • Екран вимкнено. Спробуйте увімкнути його гарячими клавішами. Найчастіше це [Fn]+[F6], [Fn]+[F4] або [Fn]+[F7]. Таким самим поєднанням ви могли випадково відключити дисплей.
  • Несправності з підсвічуванням. Зрозуміти, що воно вийшла з ладу просто: посвітіть ліхтариком на екран або придивіться до нього зблизька. Якщо проблема у підсвічуванні, то ви побачите дуже тьмяне зображення. Для ремонту доведеться звернутися до сервісу.
  • Шлейф. У районі шарнірів проходить шлейф дисплея, який може пошкодитися. Обережно розберіть ноутбук, щоб оцінити його стан. Про необхідність заміни говорять перегини, пошкоджена ізоляція. Теоретично змінювати шлейф досить просто, але краще це доручити професіоналу.
  • Матриця. Підозрювати матрицю варто, якщо гарячі кнопки не допомогли, зображення немає навіть тьмяного, а шлейф знаходиться в хорошому стані. У такому разі потрібно йти до сервісного центру. Варто зазначити, що при неполадках з дисплеєм можна тимчасово скористатися стаціонарним монітором для виведення зображення.

В цій статті розказано з чим може бути пов'язана проблема, коли ноутбук не вмикається. Однак, якщо у вас не виходить самостійно відремонтувати ноутбук, не зволікайте і зверніться до професіоналів.

Якщо у вас ноутбук на гарантії чи ви не бажаєте ризикувати самостійним ремонтом, зверніться до надійного сервісного центру F1Center. Наша команда професіоналів допоможе вам вирішити будь-які проблеми з ноутбуком і повернути його до робочого стану. Пам'ятайте, завжди краще запобігти поширенню проблем, перевіряти стан ноутбука та регулярно здійснювати профілактичне обслуговування. Не залишайте незверненою увагу на незначні відмінності у роботі пристрою, такі як неправильний шум кулерів, погана якість зображення на екрані або незвичайні звуки.

Крім того, пам'ятайте про догляд за батареєю ноутбука. Заряджайте її, коли це необхідно, і не допускайте повного розрядження батареї до нуля. Завжди переконуйтеся, що ноутбук зберігається в сухому та прохолодному місці, де не буде попадання пилу або забруднень.

Не забувайте також про програмне забезпечення. Регулярно оновлюйте операційну систему та драйвери, це може вирішити багато проблем, пов'язаних з роботою ноутбука.

Якщо ви не маєте достатніх знань та досвіду для вирішення проблем з ноутбуком, не ризикуйте його погіршенням і несправною роботою. Краще довірте свій ноутбук професіоналам в сервісному центрі F1Center, де вам нададуть кваліфіковану допомогу та вирішать усі проблеми, з якими ви зіштовхнулися.

Загалом, уважне ставлення до ноутбука, регулярне обслуговування та своєчасне виявлення проблем допоможуть зберегти пристрій у робочому стані на тривалий час. Пам'ятайте, самостійний ремонт може бути не тільки неефективним, але і призвести до погіршення стану пристрою. Тож не бійтесь звертатися за допомогою до фахівців, які з радістю вам допоможуть!

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити