Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Ноутбук не виходить із режиму сну: що робити?

Режим сну – це зручна функція, яка дозволяє ноутбуку швидко відновити роботу після перерви, економлячи при цьому енергію. Проте іноді трапляються ситуації, коли ноутбук не може вийти з режиму сну, що може викликати неприємності та втрату важливої інформації.

Ноутбук не виходить із режиму сну: що робити?

Ноутбук не виходить із режиму сну: що робити?

Режим сну – це зручна функція, яка дозволяє ноутбуку швидко відновити роботу після перерви, економлячи при цьому енергію. Проте іноді трапляються ситуації, коли ноутбук не може вийти з режиму сну, що може викликати неприємності та втрату важливої інформації. У цій статті ми розглянемо, як вивести ноутбук із режиму сну, основні причини цієї проблеми, як відключити режим сну, відмінності між гібернацією та режимом сну, а також переваги кожного з цих режимів.

Можливі причини проблеми

З питанням, чому ноутбук не вмикається після режиму сну, до нас звертаються багато користувачів. Справа в тому, що іноді після режиму очікування деякі комп'ютери не повертаються до звичайного робочого стану. При чутній роботі вентиляційного обладнання і кнопці, що горить, спостерігається лише чорний екран з миготливим індикатором.

Багато хто думає, що він вийшов з ладу. Але фактично проблема, як правило, в операційній системі чи драйверах, хоча можливі й неполадки із залізом, що полягають у несправному кабелі чи відеопам'яті.

 • Проблеми з драйверами
   Неправильна робота або застарілі драйвери, особливо драйвери відеокарти, можуть перешкоджати виходу з режиму сну. Перевірте та оновіть драйвери через "Диспетчер пристроїв" або на офіційному сайті виробника. Драйвера для деякого обладнання можуть не передбачати вихід із режиму сну. До цього обладнання належать клавіатура, колонки та миша. Якщо оновлення драйверів не принесло бажаного результату, необхідно внести зміни до параметрів режиму очікування.
 • Конфлікти програмного забезпечення
  • Якщо ваш ноутбук постійно переходить у сплячий режим, і необхідно проводити додаткові маніпуляції для його повернення в активну роботу, ваші подальші дії повинні бути спрямовані на те, щоб подібні ситуації надалі не повторювалися. Для цього необхідно звернути увагу на програмне забезпечення пристрою.
  • Деякі програми можуть викликати конфлікти, що призводять до проблем із виходом із режиму сну. Перевірте останні встановлені програми та видаліть ті, які можуть спричиняти проблеми.
 • Неправильні налаштування BIOS/UEFI
  • Перевірте налаштування BIOS/UEFI, особливо ті, що стосуються енергозбереження. Можливо, деякі параметри потрібно змінити або оновити прошивку BIOS.
 • Проблеми з апаратним забезпеченням
  • Дефектна батарея або інші апаратні компоненти можуть заважати нормальному виходу з режиму сну. У цьому випадку може знадобитися діагностика та ремонт у сервісному центрі.
 • Оновлення системи
  • Відсутність останніх оновлень операційної системи може призвести до проблем із режимом сну. Перевірте наявність оновлень і встановіть їх.

Як вивести ноутбук із режиму сну?

Якщо ваш ноутбук не виходить із режиму сну, спробуйте такі кроки:

 1. Перевірте підключення живлення. Упевніться, що ноутбук підключений до зарядного пристрою. Це особливо важливо, якщо батарея розряджена.
 2. Натисніть кнопку живлення. Затисніть кнопку живлення на кілька секунд, щоб примусово вивести ноутбук із режиму сну.
 3. Клавіатура і миша. Натисніть будь-яку клавішу на клавіатурі або поворушіть мишею.
 4. Спробуйте комбінацію клавіш. На деяких ноутбуках можна використовувати комбінацію клавіш, наприклад, Ctrl + Alt + Del або Fn + F4, щоб вивести пристрій із режиму сну.
 5. Відключення периферійних пристроїв. Відключіть усі зовнішні пристрої, такі як USB-накопичувачі або зовнішні жорсткі диски. Іноді вони можуть перешкоджати виходу з режиму сну.
 6. Перезавантаження системи. Якщо жоден із вищеописаних методів не допоміг, спробуйте перезавантажити ноутбук. Для цього затисніть кнопку живлення на 10-15 секунд для примусового вимкнення, а потім увімкніть його знову.

Як відключити режим сну на ноутбуці?

Відключення режиму сну – це простий процес, який можна виконати за кілька кроків. Дотримуючись наших інструкцій, ви зможете налаштувати свій комп'ютер так, щоб він завжди залишався активним, незалежно від того, скільки часу ви його не використовуєте. Це особливо корисно для серверів, презентацій або інших сценаріїв, коли необхідно, щоб ноутбук завжди був доступним.

Кроки для відключення режиму сну на Windows 11

 1. Відкрийте "Налаштування". Натисніть Пуск, а потім натисніть на іконку шестерні, щоб відкрити "Налаштування". Або натисніть комбінацію клавіш Win + I.
 2. Перейдіть до розділу "Система". У вікні "Налаштування" виберіть розділ "Система" з лівої панелі.
 3. Виберіть "Живлення та батарея". У розділі "Система" знайдіть і натисніть на "Живлення та батарея".
 4. Налаштування режиму сну.
  • Прокрутіть вниз до розділу "Живлення" і знайдіть параметр "Режим сну".
  • Натисніть на "Додаткові параметри живлення" під параметром "Режим сну". Відкриється нове вікно "Параметри живлення".
 5. Змінити додаткові параметри живлення.
  • У новому вікні натисніть на "Змінити параметри схеми" поруч з обраним планом живлення.
  • Натисніть на "Змінити додаткові параметри живлення".
 6. Відключення режиму сну.
  • У вікні "Параметри живлення" знайдіть і розкрийте розділ "Сон".
  • Змініть параметри "Переводити комп'ютер у сплячий режим через" на "Ніколи".

Щоб відключити режим сну на Windows 10:

 • Відкрийте "Панель керування".
 • Перейдіть у розділ "Обладнання і звук".
 • Натисніть "Електроживлення".
 • Виберіть "Змінити налаштування плану".
 • Змініть налаштування для параметрів "Перевести комп'ютер у сплячий режим" на "Ніколи".

Гібернація vs Режим сну

Гібернація і Режим сну – це два режими енергозбереження в ноутбуці, що мають свої особливості та переваги.

Гібернація - це збереження всіх даних, активних програм на жорсткому диску при короткочасному припиненні роботи комп'ютера. Після увімкнення ПК поточна інформація з ЖД записується на оперативку, що дає можливість користувачеві повернутися до того етапу роботи, на якому він зупинився. Дещо довше відновлення у порівнянні з режимом сну, оскільки система повинна завантажити дані з жорсткого диска. Не використовує енергію, оскільки всі дані з оперативної пам'яті записуються на жорсткий диск і ноутбук вимикається.

Щоб не відключати техніку від живлення, для економії електроенергії використовується режим «Сон». При цьому екран відключається, але все процеси зберігаються в тому вигляді, в якому ви їх залишили. Ноутбук використовує незначну кількість енергії для підтримання стану оперативної пам'яті.

Сплячий режим підходить для коротких перерв у роботі до двох годин та зручний для швидкого відновлення. Якщо ноутбук буде на паузі більше шести годин, рекомендується використовувати режим гібернації. Головна відмінність від сплячого режиму в тому, що навіть при відсутності електроживлення всі внесені до цього моменту зміни будуть збережені. Навіть якщо ПК перебуває у «сні» і заряду батареї вистачає ще на кілька хвилин, пристрій автоматично переходить в гібернацію для збереження поточних процесів.

Як уникнути проблем із режимом сну

 • Регулярно оновлюйте драйвери та операційну систему. Це допоможе уникнути багатьох проблем, пов'язаних із програмним забезпеченням.
 • Перевіряйте налаштування енергозбереження. Переконайтеся, що налаштування енергозбереження оптимізовані для вашого пристрою.
 • Уникайте встановлення сумнівних програм. Використовуйте лише перевірене програмне забезпечення, щоб уникнути конфліктів.
 • Регулярно перезавантажуйте ноутбук. Це допоможе уникнути накопичення тимчасових файлів і системних збоїв.

Режими сну і гібернації – це корисні інструменти для енергозбереження та забезпечення зручності роботи з ноутбуком. Розуміння їх відмінностей та правильне налаштування допоможе уникнути проблем і забезпечити стабільну роботу вашого пристрою. Проте іноді виникають проблеми, коли ноутбук не може вийти з цього режиму. Дотримуючись наших рекомендацій, Ви зможете вирішити цю проблему та уникнути її в майбутньому. Якщо жоден із методів не допоміг, зверніться до фахівців нашого сервісного центру для діагностики та ремонту Вашого пристрою.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити