Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Чи потрібний антивірус і навіщо його встановлювати на ноутбук?

Як захистити себе від комп'ютерних вірусів? Чи допоможе мені антивірусне програмне забезпечення? Це лише кілька питань, які виникають у користувачів комп'ютерів про віруси.

Чи потрібний антивірус і навіщо його встановлювати на ноутбук?

Чи потрібний антивірус і навіщо його встановлювати на ноутбук?

Як захистити себе від комп'ютерних вірусів? Чи допоможе мені антивірусне програмне забезпечення? Це лише кілька питань, які виникають у користувачів комп'ютерів про віруси. Давайте подивимося, що антивірусне програмне забезпечення може зробити для безпеки вашого ноутбука.

Що роблять комп'ютерні віруси та звідки вони беруться?

Спочатку давайте поговоримо про те, яку шкоду можуть завдати комп'ютерні віруси і як проникнути всередину пристрою.

Що таке комп'ютерний вірус? Комп'ютерні віруси — це вид шкідливого програмного забезпечення, написаного зловмисниками, які можуть запускатися на будь-якому комп'ютері, який їм вдається заразити. Хакери розробляють весь код і те, як вірус атакує залежить від того, чого вони хочуть досягти. Ці програми встановлюються без згоди користувачів і можуть викликати ряд неприємних наслідків, таких як зниження продуктивності комп'ютера, вилучення персональних даних користувача, крадіжка грошей і навіть вплив на роботу апаратних засобів ПК. У будь-якому випадку, комп'ютерні віруси можуть отримати контроль над вашим ноутбуком, заглянути всередину і завдати чималої шкоди.

То як же отримують комп'ютерний вірус? З того місця, де ви можете отримати майже все — Інтернет. Ви можете «заразити» пристрій вірусом, натиснувши на сайті неправильне посилання або відкривши невідоме вкладення з підозрілого електронного листа. Кіберзлочинці часто видають себе за довірені організації, такі як банки, і надсилають електронні листи, щоб заманити своїх потенційних жертв. Як тільки ви натискаєте ці посилання або вкладення, код вірусу запускається негайно. Після початку ефект незворотний. Ось чому ви завжди повинні практикувати безпечні навички перегляду.

Як захиститись від комп'ютерних вірусів?

  • Безпечний веб-серфінг

Обережно ставтеся до всього незрозумілого, підозрілого, коли ви перебуваєте в Мережі. Власне, як і в житті, інтернет сповнений пасток і шахраїв, які можуть вас зловити, якщо ви не будете обережні. Тому, якщо ви бачите щось, що намагається змусити вас клацнути по ньому, уважно придивіться, перш ніж це робити. Це посилання можливо на шкідливі сайти в електронній пошті або повідомлення в соціальних мережах, відвідування зараженого сайту (drive-by завантаження) або використання зараженого USB-накопичувача на вашому ноуті.

Кіберзлочинці часто використовують методи соціальної інженерії, щоб обманом змусити вас робити щось, що загрожує вашій безпеці чи безпеці вашої компанії. Фішингові повідомлення є одним із найпоширеніших методів. Ви отримуєте на вигляд абсолютно легітимне повідомлення електронної пошти, в якому вас переконують завантажити заражений файл або відвідати шкідливий веб-сайт. Це може бути, наприклад, попередження про можливе вірусне зараження або сповіщення з вашого банку.

  • Використовуйте антивірусне програмне забезпечення

Встановлення та запуск антивірусного програмного забезпечення може бути дуже корисним для моніторингу та сканування пристрою на наявність потенційних загроз. Ви можете користуватися безкоштовним антишкідливим програмним забезпеченням, включеним до операційної системи, вибрати безкоштовні або платні. Ці програми регулярно запускають сканування для виявлення загроз, про які ви, можливо, не знаєте.

Чи дійсно антивірусне програмне забезпечення працює?

Антивірусна програма є важливою частиною багаторівневої стратегії безпеки - навіть якщо ви розумний користувач комп'ютера, постійний потік вразливостей для браузерів, модулів, що підключаються, і самої операційної системи робить антивірусний захист важливим.

Антивірус, в першу чергу потрібний для того, щоб виявити вірус. Вірус може бути впроваджено в комп'ютерні файли. Вірус може лише намагатися прорватися в ноутбук, наприклад, якщо користувач зайшов на «заражений» сайт в інтернеті або вже завантажує заражену програму (файли). Антивірус повинен виявляти віруси як у першому, так і в другому випадку.

У разі, коли комп'ютер вже заражений вирусами, антивірус може його «просканувати», послідовно перевірити всі або особливо небезпечні файли щодо наявності в них вирусів. Виявлені вируси всередині файлів антивірус вміє або знешкоджувати, очищати, зберігаючи файли, або антивірус видаляє заражені файли.

Що може антивірус? Антивірусом сьогодні зазвичай називають програмне забезпечення безпеки, що складається з кількох шарів захисту та призначене для виявлення, блокування та видалення не тільки вірусів, а й шкідливих програм загалом, а також для захисту користувачів від інших кіберзагроз.

Різні антивіруси по-різному борються із шкідливим ПЗ. Всі антивіруси можуть виявляти віруси, але, на жаль, не все ефективно лікувати. До складу антивіруса можуть входити кілька модулів, залежно від релізу і того, на що здатна контора-розробник антивіруса. Модулі можуть бути наступні: модуль пошуку небажаного ПЗ, модуль аналізу підозрілої поведінки програм (евристичний модуль), карантинний модуль для ізоляції підозрілих файлів, модуль оновлень – для підтримки актуальності нових загроз, модуль «зцілення» заражених файлів, брандмауер, він же файрвол, і деякі інші.

Антивірусне програмне забезпечення допомагає захистити комп'ютер від вірусів і не дає 100% захисту через особливості його функціонування. Таким чином, немає гарантії, що ви точно не підхопите комп'ютерний вірус, якщо у вас встановлено антивірусне програмне забезпечення.

Чи маю я використовувати антивірусне програмне забезпечення?

Очевидно, що наявність антивірусного програмного забезпечення краща, ніж його відсутність. Регулярні перевірки та перевірки продуктивності можуть бути корисними помічниками. Бази даних загроз у цих антивірусних програмах постійно оновлюються, що може відволікти вас від занепокоєння. Антивірусне програмне забезпечення також поставляється з іншими функціями, такими як інтернет-безпека та інструменти пароля, так що це також може захистити вас від онлайн-загроз.

Як позбутися комп'ютерного вірусу?

Видалення комп'ютерного вірусу або програми-шпигуна може бути складним завданням без видалення шкідливих програм. Деякі віруси можуть перевстановити свою копію після виявлення та видалення. На щастя, користувач може повністю видалити небажане програмне забезпечення, оновивши систему і скориставшись засобами видалення шкідливих програм.

Якщо ви підозрюєте, що комп'ютер заражений шахрайським програмним забезпеченням і не вдається виявити або видалити шкідливе ПЗ за допомогою засобу перевірки безпеки або засобу видалення шкідливих програм, ви можете звернутися до комп'ютерного фахівця сервісу F1Center.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити