Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Огляд Windows 11

Реліз нової версії популярної операційної системи – Windows 11 від Microsoft відбувся 5 жовтня 2021 року. Багато користувачів ще не наважуються оновитися до останньої версії, побоюючись довгого звикання, багів та різних недоглядів системи.

Огляд Windows 11

Огляд Windows 11

Реліз нової версії популярної операційної системи – Windows 11 від Microsoft відбувся 5 жовтня 2021 року. Багато користувачів ще не наважуються оновитися до останньої версії, побоюючись довгого звикання, багів та різних недоглядів системи.

У Windows 11 основним нововведенням став оновлений дизайн. Розробник посилив безпеку системи, вніс низку дрібних виправлень. Щодо системних вимог нова ОС вже викликала дуже бурхливе обговорення. Розбираємося, якою виявилася нова операційна система Windows 11, що з'явилося нового, чим свіжа версія краща чи гірша за попередню.

Встановлення Windows 11

Windows 11 зараз доступна у вигляді безкоштовного оновлення для всіх власників «десятки» в Центрі оновлень Windows. Вона також доступна для скачування на офіційному сайті в трьох варіантах завантаження:

 • через «Помічника з встановлення», який автоматично оновить поточну систему до Windows 11;
 • створення завантажувального диска за допомогою утиліти Media Creation Tool (на випадок, якщо ви збираєтеся оновити інший ПК за допомогою установної «флешки»);
 • і просто завантаження образу диска у вигляді ISO-файлу (оптимальний варіант для встановлення системи на віртуальну машину або якщо ви плануєте створити завантажувальний накопичувач за допомогою сторонніх утиліт).

У Windows 11 з'явиться можливість запуску програм для ОС Android. Оновлення поступово поширюватиметься на всі підтримувані пристрої до середини 2022 року. Обіцяється, що Windows 11 щороку почне отримувати по одному великому оновленню. У Microsoft заявляється підтримка Windows 10 до 14 жовтня 2025 року.

При чистій установці система запропонує настроїти параметри мови, перекладу, часового поясу та інших. При оновленні легального софту будуть взяті існуючі налаштування та буде отримана та сама версія, що була: Home для Home, Pro для Professional.

Системні вимоги

Мінімальні системні вимоги для інсталяції Windows 11:

 • Процесор: 64-розрядний двоядерний CPU з тактовою частотою не менше 1 ГГц
 • ОЗУ: 4 ГБ
 • Вільне місце на диску: 64 ГБ
 • Системне прошивка: UEFI, функція безпечного завантаження Secure Boot та криптографічний процесор TPM версії 2.0
 • Відеоадаптер: сумісний з DirectX12 або пізнішою версією та графічний драйвер WDDM 2.0
 • Дисплей: 9-дюймовий екран з роздільною здатністю 1366×768 пікселів
 • Інтернет-з'єднання та обліковий запис Microsoft

У порівнянні з Windows 10, системні вимоги Windows 11 помітно підвищилися. Найбільше питань викликало обмеження по процесорах: процесор Intel не старіше 8-го покоління або Ryzen не старіше 2000-ої лінійки. Чіп повинен бути 64-розрядним, хоча підтримка 32-розрядного софту зберігається. Має бути шифрування TPM 2.0, яке є не на всіх материнках.

В Microsoft хоч і не забороняють ставити на застарілі ноутбуки Windows 11, але не гарантують працездатність операційної системи і не збираються надсилати таким користувачам оновлення. Користувачі «десятки» можуть перевірити сумісність з новою Windows за допомогою утиліти PC Health Check, а також через Центр оновлення Windows, де можна перевірити наявність файлів оновлення.

Як виглядає Windows 11

Windows 11 отримала оновлений дизайн: повністю перероблені всі значки в контекстному меню, на робочому столі і в провіднику. Загальний стиль посвітлішав, кути на вікнах закруглили і завезли нові системні звуки.

Контекстне меню

Переробили контекстне меню при натисканні на папку. Воно поменшало і тепер тут є нові значки, що відповідають за «Вирізати», «Вставити», «Копіювати» та «Видалити».

Якщо потрібного пункту не видно, то внизу можна вибрати "Показати додаткові параметри", після чого відкриється меню трохи більше, і воно максимально схоже на те, що було у Windows 10, тільки вікнам закруглили кути.

Інтерфейс

Базових кольорів інтерфейсу небагато, але вони м'які і з пастельними відтінками. Немає нічого яскравого, що виділяється і дратує погляд. Навіть темна тема з неоновими акцентами синього та фіолетового виглядає акуратно і не впадає в очі.

Microsoft Store

Поліпшили і зовнішній вигляд вбудованого магазину Microsoft Store. Він уже не виглядає так громіздко та заплутано, як раніше. Тепер він ближче до Play Market, але іконки програм розмістили надто близько один до одного, чому знайти щось буває складніше, ніж хотілося б. Зате тепер можна переглянути прев'ю вибраного додатка без необхідності заходити на його сторінку.

Меню "Пуск"

Меню "Пуск" торкнулося найбільш візуальних та функціональних змін. У нього тепер новий значок і зовнішній вигляд та й спливає воно внизу та посередині екрана, а не в лівому кутку, як раніше. За бажанням його можна повернути на звичне місце. Вгорі рядок пошуку, трохи нижче закріплені додатки, а під ними інтелектуальний підбір програм, які на думку системи можуть стати в нагоді користувачеві або те, що він недавно запускав.

Нові функції Windows 11

Багатовіконний режим

Windows 11 отримала різні багатовіконні режими. Майже будь-яку програму, папку або програму можна поєднувати з іншим у кількох варіаціях.

Для налаштування потрібно навести курсор на піктограму «Розгорнути» (два квадратики) у верхньому правому куті. Після наведення з'явиться вікно з різними шаблонами, а при виборі потрібна папка або програма автоматично «прилипає» до свого місця і надалі відкривається саме в такому вигляді. Щоб усунути налаштування, достатньо злегка зсунути вікно убік.

Такий варіант зручний для роботи з кількома програмами одночасно. Наприклад, ліворуч на підлогу екрана ви відкриваєте браузер, а праворуч у вас текстовий редактор. Або екран ділиться на три вікна, а до описаних вище додається вікно програвача, калькулятор, відеоредактор і так далі.

Microsoft Teams та віртуальні столи

Головною заміною Skype для спілкування та листування стала програма Microsoft Teams. У неї мінімалістичне зрозуміле меню є зручна синхронізація контактів з облікового запису. В ідеалі це універсальний засіб для відеоспілкування, обміну даними, особисто та робочого листування.

Windows 11 розширили можливості віртуальних столів. Тепер їх можна налаштовувати під різні завдання, наприклад, ігри чи робота, і навіть окремо оформляти – міняти шпалери.

Стрічка новин та віджети

Також додали віджети та стрічку новин. Все це викликається однією кнопкою на панелі керування або комбінацією клавіш Win+W. При натисканні з лівого боку екрана з'являється вікно середніх розмірів. На ньому є набір віджетів, які можна змінювати на розсуд користувача (погода, акції, календар, спортивні результати тощо), а також стрічка новин. Остання підбирається під інтереси користувача інтелектуальним способом і чим частіше дивитися тут новини, тим точніше вона видає перевагу.

Голосовий набір

Windows 11 отримала зручну функцію голосового набору з повноцінним розставлянням розділових знаків. Вона активується поєднанням клавіш Win+H і може використовуватися для різних записів, диктування інформації, при створенні новин, статей, ведення особистого щоденника і так далі. Розпізнавання російської мови реалізовано на прийнятному рівні, але готуйтеся до того, що доведеться трохи редагувати текст.

Зручність використання

Використовувати Windows 11 так само зручно, як і Windows 10. Серйозних змін у меню, параметрах та налаштуваннях тут мало і вони інтуїтивно зрозумілі. Нова операційна система виглядає сучасно, швидко працює на сучасних ПК. Так, наприклад, на процесорі Intel одинадцятого покоління система працює без затримок і максимально швидко. Всі програми відкриваються моментально, включаючи великовагові програми для обробки фото та монтування відео. А запуск системи з холодного старту відбувається за лічені хвилини.

За відчуттями Windows 11 компактніше розміщується на жорсткому диску і під час роботи акуратніше ставиться до пам'яті та інших системних ресурсів.

Порівняння продуктивності у іграх показує, що системи приблизно одному рівні. Функціональність теж не дуже змінилася.

Можна відзначити економніше енергоспоживання в ноутбуках.

Недоопрацювання Windows 11

 • У контекстному меню провідника поменшало пунктів. Щоб побачити розширений список, потрібний додатковий клік мишею.
 • Не вдасться змінювати товщину панелі завдань. Windows 11 чомусь не дозволяє перетягувати на неї ярлики, також не можна цю смужку розташувати зверху або збоку екрана.
 • Призначити замість Edge інший стандартний браузер можна, але процедура вимагає зайвих рухів.
 • Microsoft нав'язує не тільки Edge, а й свій сервіс OneDrive для зберігання файлів у хмарі. OneDrive входить до складу операційної системи, прописується в автозавантаженні.
 • У «Пуску» висвічуються недавно запущені документи та утиліти, і це мінус для комп'ютерів загального користування. А ще цей розділ чомусь називається «Рекомендуємо».
 • Після натискання на значок звуку в системному треї з'являється віконце, нафаршироване зайвою інформацією.
 • Стало менше значків у класичній панелі керування.

Чи варто оновлюватись?

Чимало користувачів хвилює питання: переходити на Windows 11 чи залишитися на Windows 10?

Якщо ресурсів достатньо, є підтримка Windows Hello та TPM, підтримується наскрізне шифрування – ноутбук відповідає системним вимогам – можна оновлюватися.

Windows 11 стильно і сучасно виглядає, вона майже позбавлена багів та глюків, а зміни в інтерфейсі мінімальні. Користування новою ОС відразу стане набагато приємнішим, а до доробок можна звикнути за короткий час.

Крім того, оновлений Microsoft Store робить Windows 11 максимально універсальною ОС, що сподобається більшості користувачів екосистеми Microsoft.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити