Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Чому не варто використовувати застарілу операційну систему

Операційна система (ОС) - це комплекс програм, призначених для управління ресурсами комп'ютера та організації взаємодії з користувачем. ОС є важливою частиною персонального комп'ютера. Ми можемо порівняти його з фундаментом будинку, який підтримує решту програмного забезпечення та операції.

Чому не варто використовувати застарілу операційну систему

Чому не варто використовувати застарілу операційну систему

Операційна система (ОС) - це комплекс програм, призначених для управління ресурсами комп'ютера та організації взаємодії з користувачем. ОС є важливою частиною персонального комп'ютера. Ми можемо порівняти його з фундаментом будинку, який підтримує решту програмного забезпечення та операції. Операційна система ПК - це те, що підтримує всі програми та програмне забезпечення, які ви встановлюєте на свій комп'ютер.

Оновлення програмного забезпечення

Незважаючи на те, що вони такі важливі для безперебійної роботи комп'ютера, користувачі мало або зовсім не звертають уваги на свої операційні системи. І це може завдати різного ступеня шкоди комп'ютеру з точки зору вразливостей безпеки, низької продуктивності та неадекватної підтримки.

Використання застарілої та непідтримуваної ОС завдасть шкоди вашому ПК

В даний час ми живемо у світі технологій, що швидко розвиваються. Щодня з'являється все більше інновацій та розробок, і індустрія програмного забезпечення не залишається осторонь. Гігантські компанії-розробники програмного забезпечення - Microsoft, Apple, Google - прагнуть надати своїм клієнтам кращий досвід. Компанії-розробники програмного забезпечення пропонують регулярні оновлення для покращення існуючого програмного забезпечення та періодичні оновлення, щоб користувачі могли користуватися новішою та кращою версією того ж програмного забезпечення.

Але за це прагнення до покращення доводиться платити — термін служби операційної системи тепер коротший. Можливо, ви не зможете отримати продуктивність протягом декількох років, тому що нові версії від компанії-розробника програмного забезпечення часто кращі, безпечніші та просунутіші.

Візьмемо як приклад програмне забезпечення Windows від Microsoft.

В 1987 Microsoft випустила своє програмне забезпечення Windows 2.0, оновлення до Windows 1.0, випущене в 1985 році. Перенесемося у 2022 рік: компанія-розробник програмного забезпечення випустила понад десять нових та оновлених версій Microsoft Windows. Але найцікавіша частина — це послідовність випуску.

Коли Microsoft випускає новішу версію операційної системи Windows, вони зазвичай припиняють підтримку попередньої версії через деякий час, зазвичай через кілька років. Наприклад, компанія випустила Windows 8 в жовтні 2012 як оновлення до Windows 7, випущеної в жовтні 2009 року. У січні 2020 року Microsoft офіційно оголосила про припинення підтримки Windows 7.

Якими є наслідки цього? Це означає, що будь-хто, хто все ще використовує Windows 7 на своєму ПК, може стати більш вразливим для загроз безпеки та інших проблем, пов'язаних з продуктивністю, оскільки Microsoft не надаватиме оновлення або покращення для цієї версії Windows.

Така сама тенденція спостерігається і в інших постачальників програмного забезпечення, таких як Apple (macOS) та Google (Chrome).

Які наслідки використання застарілої або непідтримуваної ОС

Якщо з якоїсь причини ви все ще використовуєте застарілу або непідтримувану ОС на своєму ПК, вам слід знати про наслідки такого рішення.

  • Немає оновлень безпеки

Одним із основних недоліків безперервних інновацій у технологічній сфері є збільшення числа цифрових загроз, спрямованих на користувачів через їх пристрої. Компанії-розробники програмного забезпечення усвідомили цю загрозу, тому вони постійно випускають оновлення та виправлення безпеки для своїх ОС, щоб заблокувати будь-які лазівки.

Коли компанія припиняє підтримку версії своєї ОС, така ОС перестає отримувати оновлення, піддаючи програмне забезпечення численним ризикам та загрозам. Системи, які не отримують регулярних виправлень безпеки, більш вразливі. Вони можуть бути легко зламані програмами-здирниками або шкідливими програмами, внаслідок чого ви втратите свої цінні дані, а іноді й свій гаджет.

Оновлення операційної системи також можуть допомогти виправити помилки, що уповільнюють роботу вашого програмного забезпечення або викликають різні незручності, про які ви могли не знати, або ті, про які ви знаєте, але не можете усунути.

  • Несумісність із стороннім програмним забезпеченням або програмами

Сторонні постачальники програмного забезпечення докладають усіх зусиль, щоб підтримувати відмінну стратегію управління постачальниками, випускаючи програмне забезпечення, яке найкраще працює з останніми та найкращими версіями операційних систем. Якщо ОС вашого ПК застаріла або не підтримується через відсутність регулярних оновлень, ви можете втратити можливість нормально запускати програмне забезпечення.

Так, якщо конкретна програма працює неправильно або взагалі не працює на вашому ПК, можливо, ви використовуєте застарілу ОС.

  • Ви можете втратити дані

Використання непідтримуваних або застарілих операційних систем на ноутбуках залишає прогалини у вашій безпеці. Якщо на вашому пристрої є важливі особисті чи клієнтські дані, такі дані зазнають більшого ризику втрати або крадіжки. Компанії, які опрацьовують конфіденційну інформацію або особисті дані, не можуть дозволити собі порушення. Це може бути надзвичайно дорогим із серйозними збитками для репутації.

Крім високої ймовірності зловмисного витоку даних, можна повністю втратити свої дані. Непідтримуване програмне забезпечення може перестати працювати само собою без попереднього повідомлення. І коли це станеться, може бути дуже важко чи неможливо відновити ваші дані.

  • Вам не вистачає нових функцій

Нова операційна система зазвичай включає ряд нових функцій, яких не було в попередній операційній системі. Ці функції та функції часто добре продумані розробниками та можуть допомогти підвищити продуктивність, продуктивність чи ефективність.

Використання застарілої або непідтримуваної операційної системи позбавляє вас таких переваг і, отже, обмежує вашу продуктивність або продуктивність вашого ПК.

Застаріла або непідтримувана ОС – слабке місце ПК

Відсутність останніх оновлень безпеки або відсутність кількох нових функцій, які можуть підвищити продуктивність, є ознакою того, що ваша застаріла або непідтримувана ОС є слабкою ланкою пристрою. Ця слабка ланка може серйозно вплинути на ваші дані. Ви можете уникнути цього, оновлюючи свою ОС, коли провайдер відправляє оновлення, або оновлюючи, коли є новіша версія.

Рекомендуємо своєчасно переходити на актуальні версії ОС з підтримкою, що діє, використовувати і не відключати автоматичне оновлення системи для діючих ОС, завантажувати оновлення з достовірних джерел або з сайту виробника.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити