Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Чому телефон швидко розряджається? та Як продовжити життя акумулятору смартфона?

Сьогодні у смартфонах встановлюють літій-іонні, літій-полімерні батареї. Вони мають багато переваг. Наприклад, працюють до 3-4 разів довше за лужні аналоги. Але головний їхній недолік — деградація. Неважливо, дати смартфону спокій або не випускати з рук, — батарея неминуче деградує.

Чому телефон швидко розряджається? та Як продовжити життя акумулятору смартфона?

Чому телефон швидко розряджається? та Як продовжити життя акумулятору смартфона?

Сьогодні у смартфонах встановлюють літій-іонні, літій-полімерні батареї. Вони мають багато переваг. Наприклад, працюють до 3-4 разів довше за лужні аналоги. Але головний їхній недолік — деградація. Неважливо, дати смартфону спокій або не випускати з рук, — батарея неминуче деградує. Запобігти цьому неможливо, а от уповільнити процес реально. Розповідаємо чому батарея втрачає ємність і як продовжити життя акумулятора смартфона.

Почнемо з основних проблем швидкої розрядки смартфона незалежно від бренду-виробника:

Знос батареї смартфона

Старий акумулятор є головною причиною швидкої втрати енергозапасу мобільного пристрою. Під час заряджання акумулятор нагрівається через зростання внутрішнього опору. Якщо при візуальному огляді АКБ (якщо це можливо) виявлено набухання, корозію, деформацію, різні плями на поверхні необхідно замінити батарею на нову.

Як дізнатися про стан акумулятора? На телефоні з ОС Андроїд набрати комбінацію: *#*#4636#*#* (для телефонів Samsung код *#0228#). З'явиться меню, в якому потрібно натиснути на пункт «Інформація про батарею». У ньому буде описано рівень заряду, стан, температура та інші дані про акумулятор. В Айфонах з iOS, починаючи з версії 11.3, можна переглянути стан батареї прямо в налаштуваннях iPhone. Також можна перевіряти стан батареї на Андроїд-смартфоні сторонніми програмами, які будуть зручніше та наочніше показувати інформацію, наприклад Battery.

Використання смартфона за високої та низької температури

Сучасні батареї, хоч і мають великий енергозапас, але до мінусових температур, спекотної погоди ставляться не дуже добре. Температурні межі роботи пристрою можна дізнатися з його характеристик або інструкції з експлуатації. І краще їх не перевищувати, щоб батарея смартфона не розрядилася у потрібний момент. Трішки «зігріти» телефон у холодну погоду допоможе чохол, який з двох сторін закриває апарат.

Дуже яскравий екран

Звичайно ж, більшості користувачів хочеться бачити максимально яскравий дисплей з соковитими відтінками, але якщо перестаратися і виставити показники до 100%, то екран просто «з'їдатиме» енергоємність батареї. Щоб виправити цей недолік, необхідно перейти в налаштування яскравості монітора і спеціальним повзунком зменшити її до зручної для роботи з девайсом. Близько 50-60% цілком достатньо.

Ресурсомісткі функції

Якщо девайс функціонує за програмою «все включено», то не дивно, що заряд батареї стає дедалі меншим за лічені години. Wi-Fi, Bluetooth, NFC – робота всього це потребує витрати енергозапасу. Тому, якщо дані функції зараз не потрібні, варто їх деактивувати в налаштуваннях апарата.

Нестабільний стільниковий зв'язок/GPS

Ємність батареї зменшується на очах, коли телефон намагається знайти постійно вислизаючий зв'язок (якщо є перебої зі з'єднанням). Датчик GPS – один із найбільш «ненажерливих». У незнайомій місцевості він потрібен, але дома чи на роботі навряд чи варто його активувати.

Мобільні віруси

Якщо ігнорувати попередження системи безпеки браузера, відвідувати підозрілі веб-ресурси, завантажувати програми з ненадійних джерел, зараження вірусами смартфону не уникнути. Шкідливе програмне забезпечення може витрачати заряд батареї набагато більше, ніж звичайні утиліти. Щоб перестрахуватись, варто встановити антивірус.

Всі ці проблеми можуть торкнутися девайсів незалежно від фірми-виробника. Але які заходи можна вжити для покращення функціонування акумулятора якщо ви хочете подбати про термін служби акумулятора та продовжити його життя у смартфоні? Як заощадити заряд батареї?

Згодом батарея смартфона неминуче втрачає ємність (кількість енергії при повному заряді). Що нижче ємність, то частіше доводиться заряджати пристрій. Але не потрібно відмовлятися від ігор чи соцмереж, достатньо підвищити автономність за допомогою простих порад:

 • Зменште яскравість дисплея до комфортного рівня – зайва яскравість споживає заряд.
 • Увімкніть темну тему, якщо у вашого смартфона OLED-екран. Такі екрани вимикають окремі пікселі для відображення чорного кольору, а з темною темою більшість дисплея буде чорною - вимкнені пікселі заощадять заряд.
 • Якщо у вашого смартфона дисплей на 90 Гц і більше, увімкніть в налаштуваннях екрана звичайну частоту 60 Гц — анімації стануть менш плавними, але витрачатиме менше заряду.
 • Вимикайте Bluetooth та Wi-Fi, якщо вони не використуються. Зверніть увагу, що на iPhone бездротові мережі краще вимикати в налаштуваннях, тому що через «Пункт управління» вони вимикаються не повністю – наприклад, Bluetooth продовжує синхронізувати дані з Apple Watch.
 • Уникайте перегріву телефону, особливо коли батарея повністю заряджена. Гаряча батарея розряджається набагато швидше, навіть якщо ви не користуєтеся пристроєм, і зазнає ризику пошкодження. Не накривайте телефон під час заряджання та тримайте його подалі від гарячих місць.
 • Увімкніть авіарежим, якщо телефон погано ловить мережу, — на пошук сигналу потрібно більше енергії. Так ви залишитеся без зв'язку, але підвищите автономність далеко від стільникових вишок: у поході або в літаку.
 • Не слід чекати, коли гаджет повністю розрядиться або зарядиться. Ви можете зарядити його будь-якої миті. Невеликі, але регулярні дозаправки літій-іонних акумуляторів набагато кращі, ніж повні цикли заряду-розряду. Заряджання телефону в діапазоні від 30 до 80 відсотків знижує напругу та продовжує термін служби батареї.
 • Не залишайте смартфон розрядженим. Тривале зберігання з 0% заряду призведе до псування батареї Li-ion, що лікується лише заміною.
 • Використовуйте оригінальний зарядний пристрій. Інші адаптери живлення можуть заряджати занадто повільно, не заряджати, а також пошкодити пристрій або батарею.
 • Контролюйте програми, що швидко розряджають смартфон. Є такі програми, які розряджають телефон, навіть якщо ви ними не користуєтеся.
 • Налаштуйте функцію тайм-ауту, обмежте push-сповіщення, увімкніть адаптивне енергоспоживання або режим заощадження.

Поради у цій статті лише трохи спростять життя акумулятора смартфона. Сильно надовго продовжити життя батареї неможливо бо у кожного пристрою є максимальний термін. Але у ваших силах захистити пристрій від температурних перепадів, своєчасно заряджати смартфон і не залишати його без енергії.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити