Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Смуги на екрані ноутбука: як виправити проблеми зі спотворенням зображення

Будь-яка частина вашого ноутбука може вийти з ладу, у тому числі екран. Ви можете побачити одну вертикальну смугу або навіть повністю порожній чорний екран. Ці проблеми із зображенням можуть бути викликані рядом проблем і для їх усунення потрібно видалити неполадки.

Смуги на екрані ноутбука: як виправити проблеми зі спотворенням зображення

Смуги на екрані ноутбука: як виправити проблеми зі спотворенням зображення

Будь-яка частина вашого ноутбука може вийти з ладу, у тому числі екран. Ви можете побачити одну вертикальну смугу або навіть повністю порожній чорний екран. Ці проблеми із зображенням можуть бути викликані рядом проблем і для їх усунення потрібно видалити неполадки.

У цій статті розглянемо, як усунути різні проблеми з екраном. Ви краще зрозумієте, як ноутбук відображає зображення і як легко виявити причину проблеми зображення на екрані.

Проблеми з екраном, з якими ви можете мати справу

Проблеми зі спотвореннями екрана можуть виглядати по-різному. Коли компоненти дисплея починають виходити з ладу, зображення, яке ви бачите на екрані може спотворюватися або знебарвлюватися. Зображення на екрані може повністю зникнути. Якщо деякі компоненти дисплея несправні, ви можете зіткнутися з однією або кількома з таких помилок:

 • Тонкі лінії різного кольору на екрані ноутбука (як горизонтальні, так і вертикальні) — тонкі лінії зазвичай вказують на несправність екрана.
 • Кольорові смуги, що відображаються на екрані (як горизонтальні, так і вертикальні) - хоча вони дуже схожі на тонкі лінії при поломці екрана, ці смуги набагато ширші. Іноді можна бачити зображення під ґратами, оскільки зображення просто знебарвлене. Зазвичай це відбувається через несправність відеокарти.
 • Проступаючі зображення на екрані — це виглядає як тріщина, крізь яку просочується зображення. Зазвичай трапляється із фізично пошкодженими екранами ноутбуків.
 • Мерехтливі зображення — це ще одна проблема з фізичним пошкодженням екрана.
 • Бляклі зображення — зазвичай проблема з екраном, але може спричинити несправний екранний кабель.
 • Надзвичайно тьмяний екран на старих моделях ноутбуків із РК-екранами — РК-екрани використовують інвертор для керування підсвічуванням екрана, а несправний інвертор може затемнити екран.
 • Фізичні тріщини на екрані ноутбука – досить очевидна ознака несправного екрана ноутбука, який потрібно замінити.

Чому зображення на моєму екрані спотворене?

Спотворення або знебарвлення на екрані зазвичай вказують на проблеми з компонентами ноутбука, які працюють для відображення зображень на екрані. Щоб зрозуміти, чому з'являються ці помилки, ми спочатку повинні подивитися, як працює дисплей такого ноутбука.

Як і будь-який інший процес, що відбувається на ноутбуці, різні компоненти працюють разом, щоб відобразити зображення після його включення. Для цього процесу потрібні екран, екранний кабель та відеокарта. Збій у будь-якій частині цього процесу може призвести до різних видимих помилок, на які слід звернути увагу.

Як ноутбук відображає зображення

Ваш ноутбук забезпечує безперебійну роботу для вас. Зі всім, що ви робите, він показує вам все майже миттєво. Це відбувається через те, що різні частини ноутбука працюють разом, щоб створювати правильні зображення на екрані.

Все починається з відеокарти, також відомої як GPU. Графічний процесор спочатку генерує постійний потік цифрових зображень. Це подається через екранний кабель на вихід дисплея, тобто екран ноутбука. Для цього процесу також потрібний кожен піксель на екрані. Канал зображення інформує кожен піксель про колір, на який він повинен змінитися. Це безперервний процес, який показує вам, над чим ви працюєте, дивитеся або граєте.

Тому коли будь-яка частина цього процесу виходить з ладу, це може викликати різні проблеми. Одне можна сказати, напевно, все це буде відображатися на екрані ноутбука. Тому в сервісному центрі F1Center спочатку робиться діагностика пристрою для з'ясування причин несправності, а потім беспосередньо і сам ремонт ноутбука.

Відмінності у помилках екрана: розбитий екран чи несправна відеокарта?

Помилки на екрані можуть виглядати дуже схоже, але в той же час вказувати на різні проблеми. Зламаний екран просто означає, що зображення не може правильно відображатись на екрані ноутбука. А ось із несправною відеокартою він навіть не зможе правильно згенерувати правильну подачу зображення на екран. Це означає, що він буде показувати те саме спотворене зображення навіть на ідеально хороших екранах.

Так можна дізнатися, чи є у вас проблеми з екраном чи з несправною відеокартою. Використайте кабель HDMI для підключення ноутбука до зовнішнього монітора або телевізора. Якщо з'являється таке ж спотворене зображення, ймовірно, несправна відеокарта.

Чи можна вирішити проблеми з відображенням самостійно?

Що стосується проблем із відеокартою та екраном, несправне обладнання можна усунути лише шляхом його повної заміни. Зазвичай це включає розбирання ноутбука і встановлення нового обладнання. Це досить складний процес, який варто довірити спеціалізованому сервісу з ремонту ноутбуків.

Ремонт відеокарт

На більшості сучасних ноутбуків відеокарти вбудовані у материнську плату. Це означає, що вона є вбудованою частиною материнської плати і не може бути видалена самостійно. Це, безперечно, ускладнює ремонт відеокарти.

Проте є кілька винятків. Деякі моделі ігрових ноутбуків мають знімні відеокарти, які можна виймати окремо для заміни чи оновлення.

Для звичайних ноутбуків вам потрібно буде замінити всю материнську плату, або отримати професійну допомогу від фахівця з ремонту ноутбуків на рівні компонентів. Це досить складні ремонтні роботи, для виконання яких більшість користувачів ПК не мають досвіду і технічних знань.

Ремонт екрану ноутбука

З екранами ноутбуків також досить складно мати справу. У наші дні багато ноутбуків зазвичай збираються як одна частина. Частини екрану ноутбука зазвичай склеюються між собою, а гвинти взагалі не використовуються. Ось чому немає можливості замінити панель екрана чи скляну панель самостійно.

Частини екрану ноутбука

Екран ноутбука може виглядати як єдине ціле, яке можна просто зняти з петель та встановити назад, але все не так просто. Вони вимагають чималої збірки і включають безліч різних частин. Заглянемо всередину:

 • Екран – тут відображається зображення. Зазвичай світлодіодні або РК-дисплеї у старих моделях ноутбуків.
 • Задня кришка – місце, де знаходиться екран, також є захистом. Також верхня частина ноутбука у закритому стані.
 • Підсвічування – використовується для підсвічування екрана.
 • Інвертор — керування підсвічуванням РК-екрана. Знято з виробництва для нових моделей лептопів (використовується логічна плата для підсвічування екрану).
 • Шарнір екрану – забезпечує плавне відкривання та закривання кришки ноутбука. Виготовлений із твердого металу.
 • Веб-камера — це камера, на яку ви ніколи не дивитеся, тому що дивитесь на себе на екрані.
 • Антена Wi-Fi/Bluetooth – підключає ваш ноутбук до мережі Wi-Fi. Розташована на задній кришці.

Ці деталі дуже делікатні і потребують особливого догляду. Рекомендуємо віднести свій ноутбук до ремонтної майстерні.

Ремонт екрану ноутбука у F1Center

У вас розбитий екран ноутбука чи несправна відеокарта? Ми можемо допомогти. Пошкодження екрана ноутбука може не покриватися вашою гарантією, тому вам знадобиться сторонній сервіс.

Наші досвідчені фахівці допоможуть вирішити будь-яку комп'ютерну проблему та нададуть правильні поради та рішення. Зателефонуйте нам або приходьте до наших центрів обслуговування клієнтів вже сьогодні!

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити