Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Причини самовільного перезавантаження ноутбука

Власники ноутбуків іноді стикаються з перезавантаженням ноутбука без дій зі сторони користувача. Це може відбуватися під час роботи або відразу ж при включенні. Більшість причин нештатної поведінки ноутбука можна розділити на дві категорії: апаратні і програмні. У цій статті розповімо докладніше про несправності, що приводять до самовільних перезавантажень і способах їх вирішення.

Причини самовільного перезавантаження ноутбука

Причини самовільного перезавантаження ноутбука

Власники ноутбуків іноді стикаються з перезавантаженням ноутбука без дій зі сторони користувача. Це може відбуватися під час роботи або відразу ж при включенні. Більшість причин нештатної поведінки ноутбука можна розділити на дві категорії: апаратні і програмні. У цій статті розповімо докладніше про несправності, що приводять до самовільних перезавантажень і способах їх вирішення.

Проблеми з програмним забезпеченням

Перезавантаження - типова реакція на програмний або апаратний збій. У більшості випадків ребут настає через помилки в роботі системного або прикладного програмного забезпечення, рідше причина криється в комплектуючих. Нерідко виключити софтові проблеми можна перевстановленням ОС.

 • Самовільні перезавантаження ПК можуть бути викликані програмним збоєм в момент запуску конкретної програми. Причини таких збоїв можуть критися в неправильно встановленому/працюючому ПЗ, несумісності програм з ОС встановленої на ПК, застарілою версією ПЗ або самої ОС. Стабільна робота ОС досягається перевстановленням або відмовою від сумнівного софта і установкою аналогічних програм перевіреного розробника
 • Самовільне перезавантаження ноутбука може відбуватися через оновлення ОС. Наприклад, від перезавантажень, пов'язаних з оновленням Windows 10, можна вжити таких заходів:
  • Заборонити автооновлення і провести його власноруч через Windows Update.
  • Налаштувати автооновлення так, щоб перезавантаження не запускати, якщо у системі користувач і виставити відповідний період активності. Для цього клікнути «Змінити період активності» і вибрати інтервал не довше 12 годин. У певні години система не буде давати команду на перезавантаження через оновлення.
 • Самовільне перезавантаження лептопу трапляється через віруси та антивірусні програми. У першому випадку шкідлива програма перезавантажує пристрій, щоб, наприклад, внести зміни в системні файли або відредагувати БІОС. Антивіруси ребутять ПК, щоб завершити процес оновлення. Виправити це можна встановивши адекватну антивірусну програму, бажано таку, яка не буде перезавантажувати ПК, коли їй заманеться.
 • Програмні збої, через які ПК починає сам перезавантажуватися, можуть бути пов'язані з драйверами при неправильній їх установці. Іноді перед інсталяцією нових драйверів потрібно видалити старі. Часом не приживаються «дрова», отримані з сумнівних джерел, що не мають цифрового підпису.
 • Також до самовільних перезавантаженнь призводять збої, пов'язані з безладом в системному реєстрі, в автозавантаженні і переповненим жорстким диском. ОС періодично необхідно чистити від тимчасових файлів, для цього можна скористатися спеціалізованим ПЗ яке допоможе навести порядок в реєстрі. Не зайвим буде почистити і автозавантаження в ОС, при відключенні/видаленні незрозумілих рядків орієнтуючись на розробника програми. Переповнення вінчестера лікується видаленням великих файлів, які вже не потрібні (фільми, відеоролики тощо).

Апаратні проблеми

Якщо ноутбук сам вимикається після включення, ще до завантаження операційної системи, циклічно перезавантажується або видає синій екран - значить причина в апаратній частині.

 • В першу чергу необхідно перевірити ОЗП. Виймаючи планки пам'яті і перевіряючи як ноутбук буде функціонувати без них. Щоб виявити проблему, можна скористатися спеціалізованим софтом. Перезавантаження ПК можуть бути пов'язані з використанням ОЗП різних виробників або ОЗП з різними частотами та обсягом пам'яті, а також несправності пов'язані безпосередньо з самим слотом ОЗП або її контролером. При апгрейдах ноутбука бажано купувати нову оперативну пам’ять з гарантією. Якщо ця комплектуюча запчастина «бракована» система починає періодично перезавантажуватися (від 1 до 10 разів на день). Проблеми з пам'яттю можуть призвести не тільки до перезавантажень, а й до того, що пристрій може не проходити POST або не включатися зовсім.
 • Варто розуміти, що апаратна платформа ноутбука ретельно збалансована. Вона вимагає чітко визначеного значення потужності для роботи. При кожній простій дії користувача система активує відразу кілька енергоємних пристроїв. Так, наприклад, при спробі відкрити лист в поштовій скриньці запускається мережева карта, починає працювати жорсткий диск, процесор, відеокарта.
  Про проблеми з живленням свідчать:
  • нагрівання блоку живлення, нехарактерний свист або тріск з нього;
  • нагрівання роз'єму живлення на материнській платі пристрою;
  • не світить індикатор зарядки акумулятора;
  • відмова роботи від батареї при відключенні адаптера живлення;
  • ноутбук відразу вимикається з клацанням або при спробі включення, або довільно під час роботи;
  • не заряджається.
 • Якщо ноутбук вимикається через нетривалий час роботи після включення, потрібно перевірити стан системи охолодження. Через засмічення СО пилом в ноутбуці перегрівається процесор, відеокарта. При перегріві системи спрацьовує захист і відключає, або постійно перезавантажує ноутбук. Якщо ноутбук вимикається після включення, навіть в режимі простою, можливо, немає тепловідведення від процесора. Це говорить про те, що потрібно перевірити працездатність кулера і замінити термопасту, яка висихає з часом.
 • Наостанок варто згадати ще декілька причин самовільного перезавантаження — збої у роботі материнської плати та відеокарти. Проблеми апаратного характеру не зводяться тільки до цих двох комплектуючих. У цьому випадку необхідний кваліфікований ремонт в сервісному центрі.
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити