Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

SSD або HDD. Що краще для Вашого ноутбука?

Для зберігання інформації на ноутбуці виробники пропонують два варіанти: твердотільний накопичувач (SSD) і жорсткий диск (HDD). Між собою вони відрізняються технологією зчитування/запису інформації. Давайте розберемося в чому полягають відмінності кожного типу.

SSD або HDD. Що краще для Вашого ноутбука?

SSD або HDD. Що краще для Вашого ноутбука?

Для зберігання інформації на ноутбуці виробники пропонують два варіанти: твердотільний накопичувач (SSD) і жорсткий диск (HDD). Між собою вони відрізняються технологією зчитування/запису інформації. Давайте розберемося в чому полягають відмінності кожного типу.

SSD не містить рухомих елементів, важить менше і працює тихо. Тут немає зчитуючих головок, що витрачають ресурси акумулятора - енергоспоживання буде низьким. Але є одна особливість, накопичувач має обмежену кількість циклів запису/читання.

HDD, або ж накопичувач на жорстких дисках, складається з рухомих деталей. Пластини намагнічені і зазвичай обертаються зі швидкістю 5400, 7200 або 10000 обертів на хвилину. Спеціальна головка записує, видаляє і зчитує інформацію з магнітних дисків. Жорсткі диски назвали «вінчестерами» саме за характерний шум під час роботи. Через те, що всередині нього рухливі елементи, він не переживає падіння, і швидкість його роботи обмежена.

Знання про відмінності між HDD і SSD допоможуть раціонально вибрати ноутбук з відповідним носієм - оптимальний для роботи або розваг. Щоб визначитися з тим, який варіант бажаніше для Вашого ноутбука, розглянемо основні характеристики двох видів дисків.

Швидкість роботи

Швидкість роботи твердотільних накопичувачів залежить від параметрів контролера, який виконує пошук даних на диску. Як тільки контролер визначив, де знаходиться інформація, так вона практично блискавично зчитується. В результаті швидкість SSD в 2-4 рази вище, ніж у HDD.

Наочно різниця помітна при запуску операційної системи. Windows 10 на жорсткому диску вантажиться 40-60 секунд, а на твердотільному накопичувачі вже через 10 секунд готова до роботи.

Середня швидкість зчитування/запису інформації в HDD коливається в межах 60-200 Мб / с, а в SSD - вище 500 Мб/с. Крім того, твердотільні накопичувачі на 30% швидше відкривають файли.

Висновок: Для підвищення швидкості роботи вибирають SSD.

Обсяг

HDD відрізняється великою ємністю: можна знайти моделі об'ємом і 10, і 12 ТБ. Максимальна ємність SSD поки знаходиться в межах 4 ТБ, але в майбутньому це обіцяють виправити.

Висновок: Якщо необхідно більше пам'яті, вибирайте HDD. Хоча з розвитком хмарних сховищ і появою зовнішніх жорстких дисків, це перестало бути гострою проблемою.

Енергоспоживання

Оскільки підбираємо вінчестер для ноутбука, то кількість споживаної ним енергії теж дуже важлива, адже це безпосередньо впливає на час автономної роботи всього пристрою. В середньому жорсткі диски споживають кілька Вт, а твердотільні накопичувачі - менше 1 Вт. Через меншу споживану потужність останні також менше нагріваються.

Висновок: Якщо важливо час автономної роботи, краще вибирати SSD.

Гучність роботи

Як уже згадувалося вище, всередині HDD є зчитувальні головки, під час роботи вони рухаються, і тим самим створюють шум і вібрацію. Таких побічних ефектів позбавлені твердотільні накопичувачі.

Висновок: Для безшумної і комфортної роботи більше підходить SSD. Хоча сучасні HDD теж стали тихіше працювати в порівнянні зі своїми «родичам» десятирічної давності.

Строк служби

Твердотільні накопичувачі мають один суттєвий недолік - обмежена кількість циклів перезапису інформації. Тому сучасні моделі намагаються перезаписувати всі ячейки рівномірно, щоб ніяка частина диска не вийшла з ладу раніше часу.

Термін служби SSD безпосередньо залежить від способу його експлуатації. Якщо щодня записувати десятки гігабайт, то прослужить він недовго. Якщо ж перезапис даних здійснюється нечасто або в невеликих кількостях, то в такому випадку SSD прослужить на рівні HDD.

З цих же міркувань твердотілим накопичувачам не потрібна дефрагментація, оскільки це зайвий цикл перезапису.

Висновок: Твердотільні накопичувачі не підходять тим, хто часто записує багато об'ємних файлів. Жорсткі диски, навпаки, необмежені кількістю циклів перезапису.

Ремонтопридатність

Іноді вінчестер виходить з ладу через непередбачені обставини. Наприклад, для жорсткого диска це падіння або магнітне поле. Від удару пластини рухомі елементи пошкоджуються, і через деякий час HDD приходить в непридатність. Якщо до накопичувача прикласти магнітне поле достатньої величини, то воно може порушити магнітний порядок в пластинах, і відповідно вся інформація пропаде.

Ці фактори не можуть вивести з ладу SSD. Однак від стрибка напруги твердотільний накопичувач згорає повністю. В аналогічній ситуації в жорсткому диску пошкоджується тільки невелику ділянку, плюс з нього легше відновити інформацію. Відновлювати дані з SSD набагато важче, і вдається це рідше, ніж у випадку з HDD.

Висновок: Відновити інформацію з жорсткого диска простіше, але твердотільний накопичувач не ламається при падінні.

Ціна

Незважаючи на безліч переваг, головним фактором, що стримує зростання продажів твердотільних накопичувачів, є ціна. У перерахунку на вартість одного гігабайта SSD виявляється в кілька разів дорожче HDD.

Висновок: Чим більше обсяг вінчестера, тим менше обходиться кожен гігабайт, а найекономніший варіант (при розрахунку вартості 1 Гб) - великий жорсткий диск.

Якщо врахувати всі особливості, SSD краще мати подорожуючим зі своїми ноутбукам і тим, хто цінує високу продуктивність. Для тих, хто працює з величезною кількістю файлів, більше підійде HDD.

Однак найефективнішим варіантом є доповнення жорсткого диска твердотілим. В такому випадку операційну систему встановлюють на SSD, а особисті файли зберігають на HDD. В результаті ОС і програми швидко запускаються і повно місця для зберігання інформації.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити