Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Телефон впав у воду. Що робити?

Вода і телефон - речі не сумісні. Попадання води в смартфон може спричинити проблеми, які в гіршому варіанті можуть привести до серйозних поломок. Після купання мобільник або зовсім не вмикаєтьсяється, або починає барахлити: мерехтить екран, хрипить динамік, залипають клавіші.

Телефон впав у воду. Що робити?

Телефон впав у воду. Що робити?

Вода і телефон - речі не сумісні. Попадання води в смартфон може спричинити проблеми, які в гіршому варіанті можуть привести до серйозних поломок. Після купання мобільник або зовсім не вмикається, або починає барахлити: мерехтить екран, хрипить динамік, залипають клавіші. Втім, всього цього можна уникнути, якщо відразу надати телефону «швидку допомогу». Отже, що робити, якщо телефон впав у воду.

  1. Перше, що потрібно зробити, після падіння апарату у воду або в будь-яку іншу рідину, це якомога швидше дістати його з агресивної для електроніки середовища і вимкнути. За кілька секунд пристрій не встигне промокнути наскрізь, але вже за 20 секунд вода проникне в усі вузли. Смартфони на Android вимикаються довгим натисканням на клавішу живлення, iPhone (iPad) - довгим натисканням на клавішу живлення і "домашню" кнопку.
  2. Вийміть батарею з телефону. Робити це треба швидко, навіть якщо телефон не виключається. Треба просто зняти задню кришку і витягнути батарею (якщо вона є знімною). Залиште телефон в розібраному вигляді. Якщо пристрій не розбирається як у випадку з iPhone, то просто вимкніть його. Це знизить ймовірність короткого замикання. Дістаньте зі смартфона sim-картку, картку пам'яті. Картки відмови в прийнятті вологи можуть просто зіпсуватися, наприклад, покритися нальотом окису і перестати працювати.
  3. Зніміть з девайса все, що можна зняти: чохли, кришки, заглушки, щоб максимально відкрити для вентиляції нутрощі телефону. Простежте, щоб ці деталі були сухими. Не рухайте апарат без необхідності, не натискайте кнопки. Вода з-за цих дій може розтектися по всьому телефону.
  4. Не намагайтеся відразу включати телефон і перевіряти його працездатність. Тільки нашкодите: коли по мікросхемах проходить електрика, воду легше вивести її з ладу.
  5. Ні в якому разі не намагайтеся просушити мобільник феном, так як гаряче повітря може завдати шкоди телефону. На системній платі повнісінько затишних місць, де можуть надовго сховатися крапельки води. Наприклад, простір під мікросхемою або між її ніжками. І як ви не дуйте і ні трусіть - мікроскопічні краплі ще сильніше закріпляться там.
  6. Якщо Ви не можете в самий найближчий час звернутися в сервісний центр, покладіть телефон в харчовий рис, попередньо загорнув його в суху серветку. Рис - це щось на зразок екстреної реанімації, він вбере в себе залишки вологи, що залишилася всередині апарату. Рис можна замінити на силікагель - речовину, яка вбирає воду краще за рис. Пакетики силикагеля зустрічаються, наприклад, в коробках з новим взуттям. У такому положенні залиште пристрій на добу.
  7. Головним кроком у порятунку телефону після попаданні в нього вологи - звернутися в сервісний центр і краще не зволікати. Чим швидше це зробити, тим дешевше буде коштувати ремонт, і можливо вистачить тільки профілактики елементів телефону. Навіть якщо вся рідина висохне всередині, все одно залишаються розчинені у воді солі, які роз'їдають радіоелементи при роботі телефону, так як солі є провідниками електричного струму.
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити