Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Відновлення розділів диска: найпоширеніші проблеми та як повернути файли і папки.

Сучасні ноутбуки є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя, вони допомагають нам в роботі, розвагах та навчанні. Однак інколи ми можемо стикнутися з проблемами в роботі жорсткого диска, зокрема з втратою розділів. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші причини цих проблем та способи їх відновлення.

Відновлення розділів диска: найпоширеніші проблеми та як повернути файли і папки.

Відновлення розділів диска: найпоширеніші проблеми та як повернути файли і папки.

Сучасні ноутбуки є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя, вони допомагають нам в роботі, розвагах та навчанні. Однак інколи ми можемо стикнутися з проблемами в роботі жорсткого диска, зокрема з втратою розділів. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші причини цих проблем та способи їх відновлення.

Що не слід робити

Перш ніж ми зануримося в причини втрати розділів, важливо зазначити, що не слід робити в разі подібних ситуацій. Перевстановлення або перехід на нову операційну систему, видалення логічного тому, невміле використання утиліт для роботи з дисками, фізичне пошкодження носіїв та інші дії можуть лише погіршити ситуацію.

Найпоширенішою проблемою є логічна помилка таблиці розділів, яку важливо врахувати при подальшому відновленні.

Таблиця розділів – це спеціальний файл з параметрами, в ньому прописані дані про всі логічні розділи конкретного жорсткого диска, включаючи: розмір томів, назву, файлову систему, а також вказівки на початок та кінець кожного розділу. Якщо розділ стає недоступним, то це не завжди означає, що всі збережені на ньому файли стерті. При видаленні інформації з диска, дані залишаються неушкодженими, вони просто позначаються операційною системою як видалені та знаходяться на тому ж місці де й були. У будь-якому випадку, навіть якщо операційна система вже встигла переписати якісь дані, все одно залишається шанс відновити хоча б частину файлів.

Причини появи збоїв розділів диска

 • Помилка таблиці розділів
  Це одна з найбільш поширених проблем, яка може виникнути через неправильні зміни в таблиці розділів, спричинені, наприклад, відновленням системи або помилками у програмах для роботи з дисками.
 • Файлова система не підтримується ОС
  Якщо операційна система не підтримує використовувану файлову систему, це може призвести до неможливості зчитування даних.
 • Випадкове видалення розділу
  Необдумані дії користувача, такі як випадкове видалення розділу, можуть призвести до втрати важливих даних.
 • Неправильна робота з дисковими утилітами
  Невірне використання програм для роботи з дисками може призвести до серйозних проблем з розділами.
 • Форматування або зміна файлової системи
  Важливо оберігати свої дані від неправильного форматування або зміни файлової системи.
 • Створення або видалення томів
  Неправильне створення або видалення томів може призвести до втрати даних.
 • Биті сектори та фізичні ушкодження
  Фізичні пошкодження диска або поява битих секторів можуть призвести до неможливості доступу до даних.
 • Збій живлення або операційної системи
  Несподівані збої в роботі живлення або операційної системи можуть призвести до неконтрольованого відключення диска.
 • Не призначена буква диска
  У деяких випадках просте непризначення букви диска може спричинити проблеми з доступом до інформації.

Відновлюємо дані з пошкодженого розділу

Після визначення причин втрати розділів, важливо знати, як відновити дані.

 • Використання спеціалізованих програм
  Спеціалізовані програми для відновлення даних можуть допомогти відновити важливу інформацію. Такі програми для відновлення даних можуть сканувати ваш диск і визначити втрачені файли та папки. Запустіть програму, виберіть диск, який ви хочете сканувати, та дайте їй виконати глибокий або поверхневий аналіз.
 • Використання команди CHKDSK (для Windows)
  Відкрийте командний рядок в режимі адміністратора. Введіть команду chkdsk /f X: (X - літера відновлюваного диска) та натисніть Enter. Ця команда дозволяє виправити помилки на диску та відновити доступ до втрачених даних.
 • Використання професійних сервісів
  Якщо ви не впевнені у своїх здібностях або справа особливо складна, варто звернутися до професіоналів з відновлення даних. Професійні сервіси з ремонту ноутбуків можуть надати експертну допомогу та відновити інформацію, навіть у складних випадках.

Розбивка носія на логічні томи допомагає краще зберігати файли та керувати ними. Але перш ніж виконувати будь-які дії з дисками, не забудьте створити бекап критично важливих файлів, щоб уберегти себе від їх втрати.

Втрата розділів диска є серйозною проблемою, але з розумінням причин та застосуванням правильних методів відновлення можна забезпечити безперебійний доступ до збережених даних. Важливо уникати необдуманих дій та вживати заходів для попередження втрат розділів, таких як регулярне резервне копіювання та уважна робота з дисками. Також, пам'ятайте, що в разі проблем ви можете звернутися до професіоналів сервісного центру F1Center, які знають, як ефективно відновити дані та вирішити проблеми з розділами. Зберігайте свою інформацію в надійний спосіб і будьте готові до можливих непередбачуваних ситуацій, щоб ваш ноутбук завжди працював на найвищому рівні ефективності.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити