Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Як діяти, якщо смартфон потрапив у воду?

Ваш улюблений смартфон - ваш найближчий спутник у цифровому світі. Він завжди поруч, допомагає вам з усіма потребами в комунікації, розвагах та роботі.

Як діяти, якщо смартфон потрапив у воду?

Як діяти, якщо смартфон потрапив у воду?

Ваш улюблений смартфон - ваш найближчий спутник у цифровому світі. Він завжди поруч, допомагає вам з усіма потребами в комунікації, розвагах та роботі. Але що робити, якщо він раптово опинився у воді чи інша рідина потрапила на нього? Падіння смартфона в воду – одна з тих проблем, через яку доволі часто до нас звертаються клієнти. Це неприємна ситуація, але від ваших подальших дії залежить доля вашого пристрою. В цій статті ми поділимося з вами важливими кроками, які слід вжити, щоб зберегти працездатність гаджета та уникнути корозії після попадання рідини.

1. Відключіть смартфон від джерела живлення

Перш ніж забрати смартфон з води, важливо переконатися, що він відключений від будь-якого джерела живлення. Це може запобігти короткому замиканню та пошкодженню електроніки.

2. Вимкніть смартфон та вийміть батарею

Якщо ваш смартфон має можливість видалення батареї, вийміть її якомога швидше. Це може допомогти запобігти короткому замиканню та пошкодженню внутрішніх компонентів пристрою. Також знімаємо чохол, щоб ніщо не перешкоджало випаровуванню вологи.

3. Видаліть надлишкову воду та видаліть SIM-карту і карту пам'яті

Після того, як ви вийняли батарею (якщо це можливо), обережно видаліть надлишкову воду з смартфону. Важливо також вийняти SIM-карту та карту пам'яті, щоб запобігти їх пошкодженню. Протираємо всі доступні поверхні сухою бавовняною серветкою.

4. Не вмикайте смартфон знову

Це дуже важливо: не намагайтеся увімкнути смартфон знову після того, як він потрапив у воду. Це може призвести до короткого замикання та пошкодження електроніки. Замість цього, якнайшвидше зверніться до спеціалізованого сервісного центру, щоб провести професійну діагностику та ремонт.

5. Зверніться до професіоналів

Найбільш надійним та безпечним способом врятувати ваш пристрій буде звернутися до професійних фахівців. Вони мають необхідні знання та обладнання для ефективного видалення вологи та проведення ремонтних робіт, щоб повернути ваш смартфон до робочого стану.

6. Уникайте саморемонту

Спроби самостійної ремонтної діяльності можуть призвести до подальшого пошкодження вашого смартфону. Погані ради або неправильні дії можуть викликати серйозніші проблеми, ніж початкове попадання води. Тому, краще запобігти подальшим пошкодженням та звернутися до фахівців.

Як просушити телефон до звернення в сервісний центр

Подальша працездатність телефону, який упав у воду, залежить від того, як швидко ви звернетеся у сервіс. Якщо не має можливості негайно звернутися до фахівців спробуйте його просушити. Враховуйте, що найбільш безпечне природне просушування, без застосування сторонніх матеріалів та обладнання. Серед способів:

  • Покласти телефон на рівну суху поверхню та при першій можливості віднесіть смартфон в сервісний центр без спроби увімкнути його.
  • Залишити смартфон у кімнаті з гарним кондиціюванням. Можна увімкнути кондиціонер на подачу холодного повітря.
  • Видалити надлишки води зовні за допомогою серветок.

Що не потрібно робити з утопленим смартфоном:

  • Не сушіть телефон за допомогою зовнішнього джерела тепла або стисненого повітря. Навіть холодне повітря з приладу шкодить мікросхемам, а гаряче взагалі плавить внутрішні компоненти та назавжди виводить їх з ладу. Так само не можна класти телефон у морозилку, намагаючись заморозити воду всередині.
  • Не вставляйте в роз'єм сторонні предмети, наприклад ватяну паличку або паперовий рушник.
  • У мережі часто говорять про використання рису та силікагелю для просушування телефону. Для самого пристрою цей варіант є неефективним, а в деяких випадках навіть шкідливим. Дрібні частинки рису можуть пошкодити ваш гаджет.

Що робити, якщо у воду впав телефон із незнімною батареєю?

Якщо телефон з незнімною батареєю впав у воду, ґрунтовно виконати просушування буде набагато складніше, тому краще якомога швидше звернутися в сервіс.

Самостійно лише можна витягти карти та, тримаючи гаджет вертикально, — роз'ємами вниз — легенько потрясти, щоб краплі стікали через отвори для підключення навушників та зарядного пристрою. Це зменшить ризики короткого замикання від потрапляння рідини глибоко в смартфон.

Однак важливо розуміти, що в домашніх умовах, без розбирання корпусу, досягти повної просушування смартфона практично неможливо, і корозія почне розвиватися в будь-якому випадку. Питання лише в тому, наскільки серйозною вона буде і що трапиться з телефоном. "Потопельник" може почати проявляти неполадки і поломки через кілька місяців або пів року.

Усі ми можемо опинитися у ситуаціях, коли наші смартфони випадково потрапляють у воду. Важливо діяти швидко та розумно, щоб зберегти пристрій та уникнути подальших проблем. Звернення до професіоналів у спеціалізованому сервісному центрі є найкращим кроком для відновлення робочого стану вашого смартфону після такого нещасного випадку. Не зволікайте - дійте прямо зараз, щоб забезпечити найшвидше відновлення вашого улюбленого пристрою!

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити