Наші телефони
0 800 800 018

Графік роботи Call-центру:
Пн-Пт, 9:00 - 19:00
Сб, 10:00 - 16:00

Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 16:00

Навіщо потрібна чистка ноутбука від пилу?

Ноутбук став незамінним предметом сучасної людини для роботи, спілкування і відпочинку. Але буває, що майже новий або справний ноутбук починає гальмувати, зависати, а іноді і вимикатися. Прояв таких симптомів вказує з високою ймовірністю на перегрів процесора. Забитий пилом радіатор погіршує відведення тепла і призводить до перегріву північних мостів і процесора що і є причиною їх виходу з ладу.

Навіщо потрібна чистка ноутбука від пилу?

Навіщо потрібна чистка ноутбука від пилу?

Ноутбук став незамінним предметом сучасної людини для роботи, спілкування і відпочинку. Але буває, що майже новий або справний ноутбук починає гальмувати, зависати, а іноді і вимикатися. Прояв таких симптомів вказує з високою ймовірністю на перегрів процесора. Забитий пилом радіатор погіршує відведення тепла і призводить до перегріву північних мостів і процесора що і є причиною їх виходу з ладу.

Безвідмовна робота всіх вузлів ноутбука і підтримка максимальної продуктивності можливі лише при дотриманні температурного режиму. Регулює температуру всередині ноутбука система охолодження, що складається з вентиляторів і спеціальних отворів в корпусі.

Найчастіше отвори розташовані на нижній панелі корпусу. Тому виробники не рекомендують користувачам ставити працюючий ноутбук на ковдру або коліна, так як при цьому часто перекривається доступ повітря до охолоджуючої системі.

Найбільш нагрівальні елементи охолоджуються повітрям, що проходить через радіатор. Однак в процесі роботи повітрообміну всередину корпусу ноутбука проникає пил. Радіатор з часом забивається і значно падає теплообмін. При перегріванні процесора, відеокарти або материнської плати значно погіршуються BGA-контакти, які впливають на швидкість передачі даних ноутбука. У гіршому випадку ці елементи просто виходять з ладу і ноутбук перестає працювати.

В процесі експлуатації в ноутбук потрапляє багато пилу, частинки їжі, волосся, шерсть тварин, які осідають на лопатях вентилятора і між ребрами охолоджуючого радіатора. Ці забруднювачі накопичуються, ущільнюються і утворюють шар, що нагадує войлок, так званий «валянок».

Якщо вчасно не провести чистку ноутбука всередині, цей пил стає перепоною на шляху повітряного потоку і система охолодження перестає працювати. При підвищенні температури вище допустимих значень включаються захисні механізми, внаслідок чого перегріті пристрої переходять в режим збереження або взагалі відключаються. Коли перегрів стає критичним, апарат, як правило, відключається повністю. Таким чином, звичайний пил може служити причиною збоїв в роботі і привести до серйозної поломки, якщо його вчасно не почистити.

Чому перегрів ноутбука небезпечний

Навіть якщо ноутбук і не вимикається при підвищенні температури всередині пристрою вище 80 °C, то його експлуатація в такому режимі все одно призведе до зниження продуктивності і виходу з ладу тих чи інших компонентів. Наприклад, може швидко зноситися кулер, що працює з постійними перевантаженнями, і його заміна обійдеться дорожче, ніж чистка гаджета і заміна термопасти.

Експлуатація ноутбука, без вчасно зробленої чистки системи охолодження, призводить до швидкого зносу ключових мікросхем: північних і південного мостів, відеокарти, чіпсета та ін. Заміна цих комплектуючих обійдеться значно дорожче ніж профілактичне чищення.

Коли необхідна чистка ноутбука?

Визначити, що Вам потрібна чистка ноутбука Ви можете за такими ознаками:

  • сильний перегрів пристрою - при нормальній роботі температура ноутбука стабільно зберігається на кілька градусів вище кімнатної;
  • ноутбук сильно шумить при роботі - забруднені вентилятори не можуть працювати на повну силу і шумлять;
  • значно знижена швидкість роботи і продуктивність ноутбука;
  • мимовільне перезавантаження ноутбука або він взагалі не включається.

Як часто потрібна чистка ноутбука від пилу всередині?

Більшість виробників рекомендує проводити чистку системи охолодження з інтервалом від 6 місяців до 1 року в залежності від умов експлуатації ноута.

Чистку ноутбука потрібно проводити один раз на півроку якщо в будинку є домашні тварини, лептопом користується дитина або якщо умови експлуатації пристрою пов'язані з пильним повітрям.

Але якщо ви помітили зміни в роботі пристрою (швидке нагрівання, повільність роботи, шум кулера), саме час звернутися за профілактикою системи охолодження в сервіс.

Як здійснюється повна чистка ноутбука від пилу?

Комплексна чистка ноутбука від пилу - це професійна процедура, яка вимагає повного розбирання ноутбука. Ми не рекомендуємо Вам робити це самим, так як ноутбук - досить складний і крихкий виріб, що вимагає кваліфікованого обслуговування. Людина без навичок може випадково пошкодити вузли пристрою або повністю вивести його з ладу.

У нашому сервісному центрі використовують професійні інструменти і повністю розбирають пристрій виконуючи послугу чищення ноутбука від пилу. Очищається повністю система охолодження (кулера і радіатори), проводиться заміна термопасти на процесорі і відеокарті. Шум в кулері усувається змазуванням його двигуна. Проводиться тестова навантажувальна перевірка роботи пристрою.

Процедура чищення ноутбука полягає не тільки у видаленні з нього пилу, а й не менш важливим етапом - заміною термопасти. Термопаста - це теплопровідний склад, який поліпшує теплопередачу між нагрівальними елементами (процесором, відеокартою) і радіатором. З часом термопаста втрачає свої властивості і не може далі виконувати тепловідвідну функцію належним чином. Саме тому необхідно хоча б раз на рік звертатися в сервіс за послугою чистки.

Ручна чистка ноутбука від пилу, яка проводиться в нашому сервісі, досить трудомісткий процес з використанням різних кистей, матеріалів і засобів, що виконується вручну, практично без використання машин за винятком первинного очищення промисловим пилососом найбільш сильних забруднень.

Інженери нашого сервісу рекомендують чистити ноутбук мінімум один раз на рік. Уважно вибирати сервіс або фахівця, бажано перевіреного, з хорошим досвідом роботи і не за найнижчою ціною за послугу. Не розбирати і не чистити ноутбук самостійно, не маючи належних навичок і досвіду.

Замовити дзвінок
Замовити дзвінок Адреси Viber Telegram Подзвонити